KULTURA & SZTUKA LIFESTYLE TRENDY

Vogue Polska – sen się spełnił

Vogue  na całym świecie zdobył tak ogromną sławę i renomę, że okrzyknięto go “Biblią Mody” .  Magazyn cieszy się niezwykle długą historią – wydawany jest od końca XIX wieku, aż do teraz. Do tej pory ponad 20 krajów doczekało się krajowej edycji, a dziś rano polskie media obiegła informacja o zakupieniu licencji wydawniczej przez polskiego biznesmena – Sebastiana Kulczyka. Czy marzenia o powstaniu polskiej edycji czasopisma w końcu się ziszczą? 

Pierwszy w historii egzemplarz  Vogue’a ujrzał światło dzienne 17 grudnia 1892 na terenie Stanów Zjednoczonych. Zgodnie z zamiarami ówczesnego wydawcy – Arthur’a Turnure’a, grupą docelową pisma miała być arystokracja z Nowego Jorku. 

Parę lat później – w roku 1905 Vogue został wykupiony przez wydawcę Conde Montrose Nasta, który rozpoczął rozwój tytułu na rynkach zagranicznych. Pierwszym takim państwem była Wielka Brytania, a następnie: Hiszpania, Włochy i Francja. 

W latach 60′ XX wieku,  wraz z objęciem przez Dianę Vreeland stanowiska redaktor naczelnej, pismo przeszło kolejne zmiany; skupiło się m.in. na modzie współczesnej. Poruszano także na jego łamach trudne tematy, takie jak na przykład rewolucja seksualna. Dzięki tej metamorfozie magazyn zaczął współpracować z gwiazdami pop kultury: Andym Warholem, czy Twiggy i trafił do nieco młodszej grupy odbiorców. 

Obecnie Vogue jest magazynem kobiecym, skupiającym się na modzie, urodzie i stylu życia. Na jego łamach znajdziemy również informacje o gwiazdach, ikonach mody, sztuki oraz polityki.  Vogue to najważniejszy, magazyn modowy na całym świecie. Dziś rano, w serwisach internetowych pojawiła się informacja, że licencję na wydawanie pisma w Polsce wykupił Sebastian Kulczyk. Jak podają przeróżne źródła stanowisko redaktor naczelnej ma objąć Polka, top modelka – Małgosia Bela.

Z  niecierpliwością czekamy na oficjalne potwierdzenie!

EDIT :

Oficjalnie potwierdzono, że Vogue Polska wejdzie na rynek w pierwszym kwartale 2018r. Wydawcą magazynu nie będzie jak wcześniej podawano Sebastian Kulczyk, a jego żona Katarzyna. Redaktorem naczelnym zostanie Filip Niedenthal, natomiast fotel Vice naczelnej obejmie Małgosia Bela. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.