Fieno - polska marka obuwnicza, która stawia na tradycję i nowoczesność tworząc buty handmade - issue27.pl
 • MODA  • EDITORIAL  • Fieno – polska marka obuwnicza, która stawia na tradycję i nowoczesność tworząc buty handmade

Fieno – polska marka obuwnicza, która stawia na tradycję i nowoczesność tworząc buty handmade

 

Zapewne nieraz stykaliście się z informacjami na temat tego, w jaki sposób produkowane jest obuwie znanych na całym świecie marek. Wielkie fabryki osadzone w najuboższych zakątkach świata, szkodliwe warunki pracy, czy chociażby wykorzystanie tanich, niezbyt ekologicznych materiałów niesłużących środowisku. W natłoku takich informacji świat zwraca oczy na lokalne manufaktury, a coraz więcej osób wyznaje zakupową zasadę „mniej, znaczy lepiej”.

W 2021 roku mamy świadomość, tego w jaki sposób nasze decyzje zakupowe wpływają na otoczenie i staramy się podejmować bardziej przemyślane wybory. Jest to okazja do tego, by zwrócić się w stronę lokalnych manufakturzystów, takich jak na przykład Jakub Linde i jego marka Fieno , specjalizująca się w produkcji obuwia. Wszystkie wyroby marki powstają w małej manufakturze w Polsce. Każdy but wykonywany jest ręcznie, od tworzenia kopyt szewskich pod konkretny model, poprzez szycie, a skończywszy na gotowym produkcie.

„Jako zespół posiadamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu, a także produkcji obuwia skórzanego. Walczymy z nadprodukcją – każda para butów jest robiona ręcznie na zamówienie klienta. Do produkcji używamy wyłącznie naturalnych materiałów, przyczyniając się do produkcji przyjaznej dla środowiska, dbając o najwyższą jakość i staranność w realizacji naszych produktów.”

– mówi Jakub Linde, założyciel marki Fieno 

Klasyka i ponadczasowość to fundament stylu

Przeglądając stronę internetową marki, nie da się nie zauważyć, że projektanci Fieno zwracają uwagę na design produktów. Każdy z oferowanych przez nich butów ma klasyczny projekt, a kolorystyka skupia się nie tylko na standardowych odcieniach czerni i beżu, znajdziemy tam także subtelne, pastelowe kolory, co niewątpliwie stanowi ukłon w stronę nowoczesnych rozwiązań.

„Buty Fieno to nowoczesne podejście do stylu klasycznego, są więc produktem ponadczasowym, stanowiącym bazę dla całej garderoby i użytkowanym niemal przez cały rok. Podstawą naszych produktów są skóry garbowane roślinnie, czyli materiał zupełnie naturalny. Nie korzystamy ze szkodliwych substancji chemicznych, środków mineralnych i syntetycznych. Jesteśmy marką łączącą w sobie klasykę, minimalizm i rzemiosło”

– przyznaje Jakub Linde.

Produkty marki możecie dostać na stronie internetowej www.fieno.pl Instagram @Fienoshoes 

______