Site icon issue27.pl

Walentynkowa kawa z mlecznym sercem

 

 

Materiał promocyjny

Walentynki tuż, tuż. Jeśli szukasz pomysłu na to, jak w oryginalny i niewerbalny sposób powiedzieć “kocham Cię” to Latte Art Heart będzie idealnym rozwiązaniem. Dodatkowo osoba, której ją zaserwujesz, doceni nie tylko samą estetykę i smak kawy, ale również wysiłek i czas poświęcony na naukę przygotowania jej w domowym zaciszu. To bardzo proste, wymaga jedynie odrobinę praktyki. Jeśli chcesz modyfikować smak kawy i przyrządzić ją w inny sposób niż zwykle, warto skusić się na dodanie aromatycznych, korzennych przypraw, jak cynamon, kardamon czy goździki, które dodatkowo pobudzą zmysły i zadziałają, jak afrodyzjaki. 

Do przygotowania Latte Art Heart będzie potrzebne…

Podstawą każdego napoju kawowego jest espresso, pojedyncze lub podwójne, wedle upodobań i gustu. Jeśli posiadasz w domu młynek, warto zmielić ziarna kawy tuż przed zaparzeniem – dzięki temu kawa będzie smaczniejsza i nie straci swojego aromatu. Sięgnij po kawę typu speciality, czyli taką z palarni, których w Polsce przybywa i są niemal w zasięgu ręki. 

W celu przygotowania walentynkowej Latte Art Heart niezbędne jest mleko w ilości około ½ lub ⅓ dzbanka do spieniania. Pamiętaj, że mleko dodaje kawie słodyczy, a różne jego odmiany np. migdałowe, owsiane, sojowe  itp, wprowadzają specyficzne nuty smakowe. Wybierz wedle preferencji, takie jak lubisz.

Jak przyrządzić Heart Latte?

To proste. Z pomocą tutoriala Sage Appliances, australijskiej firmie posiadającej ponad 70-letnie doświadczenie w parzeniu kawy, cały proces przebiegnie szybko i sprawnie. 

Krok 1

Przygotuj espresso (pojedyncze lub podwójne – jak wolisz).

Krok 2

Do dzbanka wlej zimne mleko (w ilości około  1/3-1/2 dzbanka).

Krok 3

Spień mleko.

Upewnij się, że nie masz za dużo piany – jeśli jest sztywna i wyglądem przypomina białko na ciasto, oznacza, że jest jej za dużo. Nie może być jej również za mało  – jeśli dźwięk wydawany w trakcie spieniania był bardzo ostry i głośny, a konsystencja piany jest taka,  jak przed rozpoczęciem – oznacza to, że jest jej za mało.

Krok 4

Trzymając filiżankę w „nie piszącej” dłoni, przechyl ją o około 30 st.

Krok 5

Drugą ręką chwyć dzbanek za uchwyt, zakręć spienionym mlekiem i zacznij je nalewać:

a) Zacznij około 3 cm wyżej niż krawędź filiżanki.

b) Postaraj się celować mleko w środek krawędzi filiżanki – jeśli się nie udaje, nie przejmuj się, dowolne miejsce też się sprawdzi. 

c) Mleczną piankę przelewaj do filiżanki w tempie, z jakim zwykle nalewasz wodę z butelki do szklanki – nie bój się! Zbyt wolne przelewanie może okazać się dużo trudniejsze.

d) Wlewaj stabilnie z tej wysokości przez około 2 sekundy.

e) A teraz trudniejsza część – nalewaj dalej, ale opuść dzbanek do wysokości krawędzi filiżanki jednocześnie utrzymaj tempo strumienia. 

f) Na powierzchni kawy pojawi się biała „plamka”.

g) Jest ona główną częścią serca – teraz, gdy plama pojawiła się, a filiżanka jest prawie wypełniona kawą i mlekiem – przesuń dzbanek szybkim ruchem po filiżance, wciąż nalewając (tak jakby ktoś cię szturchał lub pchnął twoją rękę do przodu), aby uformować serce.

Efekt końcowy

Jeśli efekt końcowy do końca Cię nie urzeka, Sage podpowiada kilka sztuczek: 

Exit mobile version