COS wydaje limitowaną kolekcję i książkę - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • COS wydaje limitowaną kolekcję i książkę

COS wydaje limitowaną kolekcję i książkę

Marka COS wydała pierwszą książkę pt. Creating with Shapes. Autorem publikacji jest wykładowca Royal College of Art i wieloletnia współpracowniczka COS, Usha Doshi. Z tej okazji powstała specjalna, limitowana kolekcja damska składająca się z 11 modeli, wykorzystująca innowacyjne techniki i metody zaprezentowane w książce.

Usha, technik designu i wycinania wzorów z ponad dwudziestoletnim stażem, opracowała wspomnianą metodę obserwując zabawy swoich wnuków – odkryła,że proste geometryczne kształty, które wycinały z kawałka materiału mogą zostać wykorzystane do uformowania zawiłych fałd, marszczeń i plisów bez nadmiernego zużywania tkaniny czy stosowania złożonych zaszewek i szwów.  Rozwinąwszy to proste odkrycie w innowacyjne, twórcze rozwiązanie, Usha poświęciła całe dekady na pracę z projektantami wcielając ich pomysły w życie, a za pośrednictwem swojej nowej publikacji ma nadzieję na podzielenie się swoją wiedzą z twórcami wielu dyscyplin na całym świecie.

Ta nowa, porywająca technika jest idealna zarówno z punktu widzenia produkcji jak i kreatywności. Książka będzie doskonałym narzędziem  dla projektantów jak również dla osób produkujących ubrania” – komentuje Usha Doshi.

mat.prasowe

Zaprojektowana z wykorzystaniem techniki Ushy, kolekcja Creating with Shapes zawiera ubrania damskie utrzymane w subtelnej tonacji kolorystycznej – granatu, beżu i optycznej bieli. Flagowe elementy kolekcji to między innymi klasyczny wełniany płaszcz z geometrycznym elementem plisy na plecach, koszula z plisowaniem z przodu, a także asymetryczna jedwabna sukienka z modelowanymi draperiami stworzonymi przez wielokrotne wykorzystanie metody opisanej w książce

Kolekcja, pojawi się jesienią w wybranych sklepach COS w Europie i Stanach Zjednoczonych, a także w sklepie online cosstores.com. 

[Best_Wordpress_Gallery id=”24″ gal_title=”cos”]