Książki, dzięki którym pokochacie modę - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • Książki, dzięki którym pokochacie modę

Książki, dzięki którym pokochacie modę

Moda to nie tylko artykuły i piękne edytoriale w #fashion magazynach oraz cudownie wystylizowane blogerki, ale także literatura. Powstało naprawdę wiele książek poświęconych całej historii i filozofii mody, które inspirują, pomagają poznać i lepiej zrozumieć ten świat oraz pozwalają przyjemnie spędzić czas. 

Poniżej prezentujemy Wam listę najlepszych książek poświęconych modzie i wszystkiemu, co z nimi związane. 

„100 lat mody” Blackman Cally 

Jest to pozycja idealna na początek. Właśnie z niej dowiemy się jak zmieniała się moda, co było modne w poszczególnych epokach i jak wiele nawiązań do przeszłości jest obecnych w dzisiejszych czasach. 

„VOGUE. Za kulisami świata mody” Kirstie Clements 

Dzięki tej pozycji poznamy codzienność w redakcji australijskiego Vogue’a, czyli prasowej biblii modowej. Jest ona na tyle obiektywna, że będziemy w stanie zauważyć zarówno te dobre, jak i złe strony pracy w magazynie o międzynarodowej sławie.

„Modelka” Zuzanna Bijoch

Jak wiadomo, świat mody nie istniałby bez modelek. Ich praca często jest niedoceniana i ocenia się ją bardzo negatywnie. Dlatego uważamy, że warto przeczytać historię napisaną przez profesjonalną #topmodel, a do tego Polkę.

„Dress Scandinavian” Teisbaek Pernille

Jest to książka idealna dla każdego kto chce odnaleźć swój własny styl lub i poznać przydatne triki, które sprawdzą się nie tylko w dalekiej, zimnej Skandynawii, skąd pochodzi autorka, ale także w naszych polskich realiach. 

 

„Jak być Paryżanką w Polsce” Natalia Hołownia

Tutaj znajdziemy coś, dzieki czemu pokochamy siebie. Ta książka pomoże nam zrozumieć, że nie musimy być perfekcyjne, żeby wyglądać i czuć się piękne. Powinna przeczytać ją każda kobieta, która pragnie być pewniejsza siebie, a także chce odnaleźć swoją kobiecość.              

Teraz nie zostaje Wam iść nic innego, jak tylko pójść do księgarni lub biblioteki i zabrać się za czytanie! Uwierzcie nam – naprawdę warto!