VIKTOR&ROLF razem z ZALANDO wydłużają długość życia odzieży - issue27.pl
 • MODA  • FASHION NEWS  • VIKTOR&ROLF razem z ZALANDO wydłużają długość życia odzieży

VIKTOR&ROLF razem z ZALANDO wydłużają długość życia odzieży

Znany z awangardowych projektów duet projektantów połączył siły z Zalando, prezentując kolekcję na sezon wiosna/lato 2018 zatytułowaną RE:CYCLE. Obejmuje ona 17 sztuk odzieży damskiej uszytych z tkanin pochodzących z recyklingu.

Po pierwsze RE:CYCLE 

Limitowana kolekcja Viktor&Rolf dla Zalando – RE:CYCLE powstała z myślą z o środowisku naturalnym. Jest to także kontynuacja ostatnich projektów haute couture duetu Viktor&Rolf. Aby stworzyć tą unikatową linię, autorzy wykorzystali do tego celu niesprzedaną odzież z magazynów Zalando – każdy model wchodzący w jej skład ozdobiono aplikacjami wykonanymi z materiałów z recyklingu.

Kreatywna reprodukcja

Na potrzeby kampanii nagrano również krótki film, który z przymrużeniem oka pokazuje kreatywne sposoby recyklingu zastosowane w kolekcji. Proces przemiany został ukazany symbolicznie na takich przykładach jak cięcie papieru przez niszczarkę czy robienie popcornu. Tkaniny są strzępione, cięte i prute, aby na koniec przeobrazić się w konfetti i przybrać kształt motywów kluczowych dla kolekcji: kół, kokard, diamentów i materiałowych skrawków. Motywy te w artystyczny sposób zostają wykorzystane do stworzenia wchodzących w skład kolekcji sztuk odzieży.

Moda haute couture od zawsze oznaczała dla nas przestrzeń do eksperymentów. W ramach naszych ostatnich kolekcji odkryliśmy kreatywne metody recyklingu – artystyczne sposoby ponownego użycia poszczególnych elementów i tworzenia z nich czegoś nowego. Przykładowo przeszyliśmy tkaniny z naszego archiwum z ostatnich 20 lat i stworzyliśmy z nich patchworki, a fragmenty sukienek koktajlowych i eleganckiej odzieży z XX wieku w surrealistyczny sposób połączyliśmy ze sobą, uzyskując zupełnie nowe, zaskakujące projekty. Najnowsza współpraca z Zalando będzie kolejną okazją do tego, aby tchnąć życie w zapomniane materiały, tworząc coś brawurowego w duchu mody ekologicznej” – komentują Viktor&Rolf. 

Kolekcja dostępna będzie wyłącznie w Zalando od 1 lutego 2018, a w sesji promującej kolekcję wystąpiła belgijska modelka Hanne Gaby Odiele.