SOVL - polska inspiracja stylowym sleepwearem - issue27.pl
 • MODA  • FASHION NEWS  • SOVL – polska inspiracja stylowym sleepwearem

SOVL – polska inspiracja stylowym sleepwearem

Miłość do podróży, stylu i artystyczne zacięcie krawieckie – dokładnie w takim sposób można opisać polską markę SOVL. Powstała w 2017 roku koncepcja to połączenie sił kreatywnej i twórczej mamy z podróżującą córką, która jako modelka inspiracje do tworzenia własnego brandu czerpała prosto z wybiegów na całym świecie. 

STYL SOVL 

 Zakochane w beztroskim i nieco nonszalanckim stylu spleepwear, projektantki SOVL proponują grderobę, która świetnie sprawdzi się nie tylko w dzień, ale także w nocy.  Nieodłącznym elementem marki jest lokalna i przyjazna środowisku produkcja. Wszystkie projekty marki powstają w małej, rodzinnej miejscowości w gminie Andrychów – słynącej niegdyś z zakładów włókienniczych o wciąż silnych tradycjach tekstylnych i krawieckich.

Nowa kolekcja 

Najnowsza kolekcja  marki zatytułowana została LINEN LOVE. Projektantki stawiają w niej na przewiewne, naturalne materiały. Polski len, który jest motywem przewodnim kolekcji został wykorzystany zarówno w projektach na noc, jak i sukienkach, kombinezonach i garniturach. Celem kolekcji było bowiem stworzenie zestawów idealnych nie tylko na domowy odpoczynek, lecz także wakacyjny wyjazd w nieznane.

„Chcemy, aby nasze projekty towarzyszyły Wam
w podróżach po najdalszych zakątkach świata”– podkreślają autorki.

Stąd pomysły na nazwy projektów – w sukience Roma można spędzić niezapomniane lato nie tylko w stolicy Włoch, lecz zwiedzić także słoneczny Paryż, Kraków czy Barcelonę. 

« z 2 »

Zdjęcia Patrycja Koczur/ materiały prasowe