Jak dbać o włosy latem - praktyczne porady - issue27.pl
 • TRENDY  • Jak dbać o włosy latem – praktyczne porady

Jak dbać o włosy latem – praktyczne porady

Każda pora roku niesie za sobą problemy, które mogą wpływać na zdrowie i wygląd naszych włosów. Zimą są to czapki, szaliki, ocierające się ciągle o nasze włosy i powodujące różnego rodzaju zniszczenia. Latem jesteśmy narażeni na wysoką temperaturę, promienie słoneczne, wodę morską czy chlorowana woda z basenu. Postaramy się w kilku prostych krokach pokazać wam, jakie kroki powinnyśmy podjąć, aby nasze włosy były w idealnej kondycji podczas upalnych dni.

KOSMETYKI Z FILTREM UV

Tutaj chcemy przedstawić wam sprawdzone przez nas kosmetyki, które są z nami w upalne dni. Kerastase Soleil Lekka Micro-Voile Protecteur, mgiełka chroniąca nasze włosy nie tylko przed promieniami słonecznymi, ale też niekorzystnym działaniem wody. Rene Furterer Lissea, spray wygładzający do ochrony włosów przed wysoką temperaturą – stosujemy go nie tylko podczas kontaktu naszych włosów z suszarką, czy prostownicą. Idealnie sprawdza się jako ochrona słoneczna podczas gorących dni. Collistar Hair In The Sun, maseczka do włosów narażonych na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Rene Furterer Solaire – szampon odżywczy do włosów osłabionych działaniem chloru, słońca i słonej wody. Goldwell Dualsenses Sun Reflects maseczka regenerująca do włosów osłabionych działaniem chloru, słońca i słonej wody. Alpecin Scalp Protection emulsja ochronna do skóry głowy SPF 15, która chroni przed poparzeniem skórę naszej głowy nie pozostawiając warstwy tłustego kremu.

NAKRYCIE GŁOWY

Musicie pamiętać, że oprócz bezpośredniego nakładania produktu na włosy, musimy zabezpieczać skórę głowy przed poparzeniem. Pamiętajcie, aby nakrycie głowy było w jasnym kolorze, ponieważ nie nagrzewają się tak szybko jak ciemnie materiały. My najczęściej wybieramy klasyczne słomkowe kapelusze.

SUSZENIE

Każda z nas lubi wyjść w ciągu lata z mokrymi włosami, które przyjemnie chłodzą głowę w gorące dni. Niestety nie jest to najzdrowsze dla włosów. Mokre włosy są o wiele bardziej narażone na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i przesuszenia. Najlepiej dajmy włosom wyschnąć w domu bądź w cieniu. Jeżeli macie taką możliwość zrezygnujcie też z suszarki czy prostownicy.

OCHRONA WŁOSÓW PRZED I PO KĄPIELI

Słona woda morska i woda chlorowana mają bardzo niekorzystny wpływ na nasze włosy. Wypłukują z nich to co najlepsze, dlatego po okresie wakacyjnym zmagamy się z bardzo przesuszonymi włosami pozbawionymi blasku. Mamy dla was sposób, który pomoże ochronić włosy przed zniszczeniami. Przed kąpielą w wodzie morskiej warto wylać na nie butelkę wody mineralnej. Ten zabieg stosujemy, aby już wcześniej je wypełnić i dzięki temu będą wchłaniać znacznie mniejszą ilość wody z solą, która pozbawia nawilżenia naszych włosów. Jeżeli chcemy je zabezpieczyć w jeszcze większym stopniu posmarujmy je olejem z nasion malin, czy kokosowym, które zamkną dodatkowo powłokę naszych włosów i ochronią nie tylko przed wodą, ale i promieniami słonecznymi.

Autorka: Julia Karcz