Trend slow - life w branży kosmetycznej - issue27.pl
 • URODA  • BEAUTY NEWS  • Trend slow – life w branży kosmetycznej

Trend slow – life w branży kosmetycznej

Formułowanie kosmetyków naturalnych jest wymagające. Naturalny kosmetyk zawiera  głównie oleje roślinne, masła i ekstrakty z roślin, olejki eteryczne i kompozycje na nich oparte oraz  związki mineralne. Surowce te są pozyskiwane w procesie tzw. zielonej chemii , czyli w prostych procesach fizycznych, jak wyciskanie, wytłaczanie. Są bardzo mało przetworzone, dlatego aktywnie działają i są bardzo wartościowe w recepturze. 

Produkty slow – jak powstają?

Kluczowym zadaniem kosmetyków naturalnych  jest  pobudzenie i wspomaganie pracy skóry w jej naturalnych procesach fizjologicznych, bez zakłócania naturalnego rytmu i procesów odnowy. Na efekty trzeba trochę poczekać  ze względu na działają ce w zgodzie z naszym biologicznym rytmem składniki pochodzenia naturalnego.  Kosmetyki te nie walczą z naturalnymi procesami zachodzącymi w skórze, wspierają je w naturalny sposób i wzmacniają. Działają wolniej ale efekty są skuteczniejsze i trwalsze. 

Żyjemy w czasach bardzo dynamicznych wręcz błyskawicznych. Coraz częściej pragniemy zwolnić i zrobić dla siebie coś dobrego,  łaskawiej obchodzić się z własnym ciałem i organizmem.  Świadomi swojego zabiegania wykreowaliśmy  na przełomie ostatnich lat  jeden z fajniejszych jak twierdzę trendów – trend slowlife  który to w naturalny sposób rozprzestrzenia się we wszystkie dziedziny naszego życia takich jak  zdrowe jedzenie, uprawianie sportu, dbanie o odpowiednią porcję snu, pielęgnacja urody,  etyczny konsumpcjonizm  oraz zrównoważona wręcz ograniczona produkcja  odpadów. 

Branża kosmetyczna produkująca na skale totalnie globalną nie zostaje w tyle i wychodzi na przeciw coraz bardziej świadomemu konsumentowi.  Rynek kosmetyków naturalnych to jeden z najszybciej rozwijających się  segmentów branży beauty. Nastąpił dynamiczny proces wychodzenia kosmetyków naturalnych z niszy. W ostatnich latach pojawiło się wiele zarówno polskich jak i zagranicznych firm tworzących kosmetyki dzięki inspiracją czerpanym z natury.  

Produkty powstają one z pasją i myślą o zdrowym stylu życia. Doskonała jakość składników roślinnych, prostota, skuteczność oraz działanie, to tylko kilka czynników które wpłynęły na tak wielki sukces tych  kosmetyków. 

Tworzenie opiera się na pięknej filozofii, że to natura wie najlepiej co dla nas jest najzdrowsze. Składniki naturalne, organiczne i ekologiczne są zdecydowanie bliższe naszej skórze, delikatniejsze i przede wszystkim bezpieczne.  

W dobie syntetycznej dajmy sobie więcej troski i miłości, moda na slowlife nie jest żadną przesadą a jedynie zdrowym rozsądkiem. 

Autorka: Ewa Dziurosz