Instagramowy przewodnik po Paryżu - issue27.pl
 • PODRÓŻE  • Instagramowy przewodnik po Paryżu

Instagramowy przewodnik po Paryżu

Paryż należy do najpiękniejszych miast na świecie. Stolicę Francji rocznie odwiedza  31 mln turystów*, nie ma się czemu dziwić, zachwycająca architektura, kultura, niesamowite zabytki oraz ogromna ilość galerii sztuki i muzeów robi wrażenie na większości odwiedzających. Paryż to spełnienie marzeń miłośników romantycznych skwerów oraz klimatycznych, gwarnych kawiarni, gdzie chętnie przesiadują Francuzi oraz turyści. Jego miejski kraobraz jest idealnym tłem do sesji zdjęciowych, a każdy zakątek wygląda jak kadr ze starego filmu.

Jeśli kochacie cudowne miejsca, wręcz zapierające dech w piersiach, zerknijcie do przewodnika po najbardziej instagramowych zakątkach Paryża, które warto odwiedzić.

MUZEA

Podczas pobytu w Paryżu na liście must see muszą znaleźć się muzea. Jeśli nie dysponujemy zbyt dużą ilością czasu, to warto skupić się na tych najciekawszych. Tutaj niekwestionowanym numerem jeden będzie Luwr, czyli dawny pałac królewski, który należy do największych oraz najczęściej odwiedzanych placówek tego typu na świecie. To tutaj na własne oczy można zobaczyć słynne dzieło Leonarda Da Vinci “Mona Lisa” oraz wiele innych niezwykle cennych dla historii sztuki eksponatów. Kolejnym obiektem, który należy odwiedzić jest Muzeum Rodina, jest to okazja do podziwiania ok. 6600 rzeźb Auguste’a Rodina oraz obrazów wybitnych twórców Moneta, Renoira i van Gogha, wchodzących w skład prywatnej kolekcji artysty. Jeśli chodzi o ośrodki eksponujące sztukę współczesną to zachęcamy do odwiedzenia Louis Vuitton Foundation. Futurystyczna architektura obiektu oraz ciekawe wystawy przyciągają rzesze odwiedzających. 

LUWR

MUSEE RODIN

 

LV FOUNDATION

 

 

KAWIARNIE & RESTAURACJE

Dumą Paryża są klimatyczne restauracje, gdzie przesiadują zarówno mieszkańcy miasta, jak i odwiedzający je turyści. W paryskich “Cafe” można dobrze zjeść, wypić wyśmienite francuskie wino, a na koniec uraczyć się przepysznym Creme Brule. Wśród tych, które mnie urzekły najbardziej są miejsca znane wśród francuskiej inteligencji z czasów Picassa.  Znajdująca się w Saint-Germain: Cafe de Flore oraz Les Deux Magots – bywali tutaj m.in. Ernest Hemingway, Albert Camus,  Bob Welch. W okolicach popularnego, nieco artystycznego Montmartre:  La Maison Rose, Le Consulat –  jedno z ulubionych miejsc artystów takich, jak: Sisley, Van Gogh, Toulouse-Lautrec, Monet i Picasso. Najlepszy brunch w Paryżu zjadłam w Maison Sauvage, a najpyszniejszą pizzę w zlokalizowanej w słynnej  dzielnicy Le Marais Cafe Vito.

LES DEUX MARGOTS

 

La Maison Rose

 

Le Consulat

 

Maison Sauvage

 

 

POZOSTAŁE MIEJSCA

 

Oprócz muzeów oraz klimatycznych knajpek w Paryżu, znajduje się wiele innych obiektów wartych uwagi. Do moich ulubionych należy np.  Opera Garnier. To miejsce, którego wnętrze najlepiej definiuje klimat miasta. Przestrzeń zaaranżowano w  barokowym stylu, jest bogata w ornamenty, ale nie tandetna. Ciekawostka: główny żyrandol waży aż 6 ton! Kolejne miejsce, to klastyczny must see, czyli wieża Eiffla ( polecam wybrać się na Trocadero lub Pola Marsowe o pełnej godzinie wieczorem, wieża przepięknie zamigocze) oraz znajdująca się na szczycie wzgórza Montmartre, Bazylika Sacre Coeur. Jeśli macie ochotę zrelaksować się na powietrzu to z pewnością zachwyci Was ogród Jardin aux Tuileries, z którego już tylko parę kroków do Luwru. 

Opera Garnier

 

Wieża Eiffela

 

Sacre Coeur

 

Jardin aux Tuileries

*Dane Raport Regionalnego Komitetu Turystyki 2016

 

Autorka: Kamila Cichocka