Kolory, które zawładną wiosną - issue27.pl
 • MODA  • Kolory, które zawładną wiosną

Kolory, które zawładną wiosną

Wiosna to czas, w którym kolory naszej szafy zmieniają się o 180 stopni. Dni powoli się wydłużają, pierwsze kwiatki zakwitają, to dla nas znak, że najwyższy czas na odświeżenie garderoby. Po zimie – czasie, w którym codziennością są dla nas grube swetry, wełniane płaszcze i stonowane kolory, na wiosnę zazwyczaj wprowadzamy trochę szaleństwa do codziennych stylizacji.

Kolory wiosny zwykle oznaczają pastelowe odcienie żółtego, zielonego, różowego, niebieskiego i fioletowego, które rozweselają miejskie ulice po miesiącach czerni, brązu, czy burgundy. Kolekcje przychodzące do sklepów już teraz mogą zainspirować Cię do odważnego wejścia w wiosnę 2019 roku z żółciami, zielenią limonki i jasnymi pomarańczami. Jednak nie zapominajmy o klasycznej bieli, która tej wiosny również powinna się znaleźć w naszych stylizacjach. 

Blado żółty

Jeśli nie potrafisz zrezygnować z pasteli, spróbuj jaśniejszych kolorów z cytrusowej palety. Ten piękny bladożółty odcień zaistniał  na wybiegach Escady, czy Salvatore Ferragamo.

Pomarańczowy

Daj swojej szafie witaminowy, pomarańczowy zastrzyk. W zbliżającym się sezonie sieciówki, jak i światowe domy mody mają do zaoferowania szeroką gamę pomarańczowych nowości. Pomarańcz jest kolorem dla osób kochających sreetwearowe stylizacje. Niech pomarańczowe sukienki, płaszcze i topy zawładną światowymi ulicami!

Miętowy

Podobnie jak ulga w ciepłym słońcu po miesiącach chłodu, kolor miętowy jest odświeżającym dodatkiem do wiosennej garderoby. Noś miętę od stóp do głów lub połącz ją z wybranym klasycznym elementem Twojej garderoby

Biel i beże

O tych kolorach nie trzeba dużo mówić, bronią i mówią same za siebie. Do nas najbardziej przemawia #allwhitelook który sprawdzi się w każdej sytuacji – do pracy, na spotkanie z koleżankami, czy wieczorne wyjście z przyjaciółmi. Oba kolory stanowią doskonałą bazę do bardziej odważnych stylizacji, a same ze sobą prezentują się równie zjawiskowo.

Autorka: Julia Karcz