& Other Stories z kolekcją biżuterii projektu Mii Larsson - issue27.pl
 • MODA  • FASHION NEWS  • & Other Stories z kolekcją biżuterii projektu Mii Larsson

& Other Stories z kolekcją biżuterii projektu Mii Larsson

Skandynawska marka & Other Stories stworzyła kolekcję biżuterii we współpracy z projektantką Mią Larsson, która uwielbia naturalność i tworzy akcesoria z materiałów pozyskanych z morza. Unikalne w  formie projekty wykonano z recyklingowanego srebra oraz muszli ostryg.

[contentcards url=”https://www.instagram.com/p/BxuAcl3olj9/”]

Mia Larsson jest projektantką biżuterii. W swojej pracy inspiruje się głównie cudami natury. Głównym bodźcem do czerpania weny w naturze były warsztaty naturalne, w których uczestniczyła. Te zajęcia zmieniły jej spojrzenie na surowce naturalne. Podczas późniejszych studiów na sztokholmskim uniwersytecie artystycznym, postanowiła więc stosować w swoich projektach wyłącznie odzyskane lub  biodegradowalne materiały. Jej uwagę przykuły muszle – naturalne dzieła sztuki, których zapasy zaczęła pozyskiwać ze sztokholmskich restauracji i oczyszczać w domowej wannie. Z początku jej wykładowcy nie rozumieli tego podejścia, ale dzięki konsekwencji, Mia napisała nowy rozdział historii jubilerstwa.

[contentcards url=”https://www.instagram.com/p/Bxtw1LlCFoS/”]

„To niezwykłe, jak zaawansowany technicznie jest pancerz, który ostryga tworzy, by się osłonić. Biżuteria jest równie piękna, bo może opowiadać twoją historię, symbolizować wartości, w które wierzysz lub przywoływać bliskie miejsca i ludzi. To dzieła sztuki, chroniące Cię przed światem”

– mówi projektantka kolekcji Mia Larsson.

[contentcards url=”https://www.instagram.com/p/BxrQukghy4g/”]

Rzeźbiarską kolekcję biżuterii tworzy siedem elementów: kolczyki, pierścionki, naszyjnik i klips do włosów. Wszystkie wykonano z materiałów zdatnych do recyklingu i biodegradacji. Muszle ostryg zostały ręcznie zebrane przez Mię, marka &Other Stories dostarczyła odzyskane z produkcji innych produktów srebro. By dopełnić wyjątkową estetykę biżuterii, sztokholmskie atelier & Other Stories stworzyło także kolekcję odzieży, inspirowaną morskimi skarbami. Zwiewne haftowane sukienki, smukły kombinezon i żakiet, marmurkowe szorty czy dżinsową kurtkę utrzymano w odcieniach masy perłowej, miękkiej bieli i błękitu. Wszystkie wykonano z ekologicznych tkanin, takich jak TENCEL®, organiczna bawełna i poliester z recyklingu.

Kolekcja specjalna, przygotowana we współpracy z Mią Larsson, będzie dostępna w wybranych sklepach & Other Stories i na stories.com w maju 2019 r.

Zdjęcia: materiał prasowy