& Other Stories z kolekcją biżuterii projektu Mii Larsson - issue27.pl
 • MODA  • FASHION NEWS  • & Other Stories z kolekcją biżuterii projektu Mii Larsson

& Other Stories z kolekcją biżuterii projektu Mii Larsson

Skandynawska marka & Other Stories stworzyła kolekcję biżuterii we współpracy z projektantką Mią Larsson, która uwielbia naturalność i tworzy akcesoria z materiałów pozyskanych z morza. Unikalne w  formie projekty wykonano z recyklingowanego srebra oraz muszli ostryg.

Mia Larsson jest projektantką biżuterii. W swojej pracy inspiruje się głównie cudami natury. Głównym bodźcem do czerpania weny w naturze były warsztaty naturalne, w których uczestniczyła. Te zajęcia zmieniły jej spojrzenie na surowce naturalne. Podczas późniejszych studiów na sztokholmskim uniwersytecie artystycznym, postanowiła więc stosować w swoich projektach wyłącznie odzyskane lub  biodegradowalne materiały. Jej uwagę przykuły muszle – naturalne dzieła sztuki, których zapasy zaczęła pozyskiwać ze sztokholmskich restauracji i oczyszczać w domowej wannie. Z początku jej wykładowcy nie rozumieli tego podejścia, ale dzięki konsekwencji, Mia napisała nowy rozdział historii jubilerstwa.

„To niezwykłe, jak zaawansowany technicznie jest pancerz, który ostryga tworzy, by się osłonić. Biżuteria jest równie piękna, bo może opowiadać twoją historię, symbolizować wartości, w które wierzysz lub przywoływać bliskie miejsca i ludzi. To dzieła sztuki, chroniące Cię przed światem”

– mówi projektantka kolekcji Mia Larsson.

Rzeźbiarską kolekcję biżuterii tworzy siedem elementów: kolczyki, pierścionki, naszyjnik i klips do włosów. Wszystkie wykonano z materiałów zdatnych do recyklingu i biodegradacji. Muszle ostryg zostały ręcznie zebrane przez Mię, marka &Other Stories dostarczyła odzyskane z produkcji innych produktów srebro. By dopełnić wyjątkową estetykę biżuterii, sztokholmskie atelier & Other Stories stworzyło także kolekcję odzieży, inspirowaną morskimi skarbami. Zwiewne haftowane sukienki, smukły kombinezon i żakiet, marmurkowe szorty czy dżinsową kurtkę utrzymano w odcieniach masy perłowej, miękkiej bieli i błękitu. Wszystkie wykonano z ekologicznych tkanin, takich jak TENCEL®, organiczna bawełna i poliester z recyklingu.

Kolekcja specjalna, przygotowana we współpracy z Mią Larsson, będzie dostępna w wybranych sklepach & Other Stories i na stories.com w maju 2019 r.

Zdjęcia: materiał prasowy