Kremy z filtrem przeciwsłonecznym - wyjaśniamy, dlaczego należy ich używać przez cały rok - issue27.pl
 • URODA  • PIELĘGNACJA  • Kremy z filtrem przeciwsłonecznym – wyjaśniamy, dlaczego należy ich używać przez cały rok

Kremy z filtrem przeciwsłonecznym – wyjaśniamy, dlaczego należy ich używać przez cały rok

Ostatnio coraz więcej mówi się o tym, że kremy z filtrem przeciwsłonecznym powinny być stosowane przez cały rok. Wbrew powszechnej opinii,  promieniowanie UVA (stanowi ono około 95% promieniowania UV) przechodzi przez szyby okienne, samochodowe oraz chmury, po czym wnika głęboko w skórę. Prowadzi to do tego, że dociera do skóry właściwej, wpływając na fibroblasty, a także pozostałe komórki skóry. Co istotne uszkadza również włókna kolagenowe. Efekt? Przyspieszenie procesów starzenia się skóry. 

Promieniowanie UVB to około 5% promieniowania UV, które dociera do ziemi, ma jednak wysoką energię. Szczególnie silne jest w okresie letnim, w godzinach 11-15. Ten rodzaj promieniowania nie przedostaje się przez szyby okienne oraz chmury, jednak przenika przez wodę. To właśnie ono odpowiada za rumień oraz powstanie oparzeń, fotostarzenie się skóry oraz rozwój nowotworów takich, jak czerniak.

Jak się chronić przed promieniowaniem? 

Niezależnie od pory roku powinniśmy stosować kremy z wysokimi filtrami SPF (Sun Protection Factor), takimi, które zapewnią wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB. Oto kilka produktów, jakie warto stosować, by ochronić skórę przed negatywnym działaniem promieni słonecznych: 

Holika Holika/ Cosibella.pl – Aloe Waterproof Sun Gel SPF50/PA++++

Łagodzący krem zapewniający wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB. Zawiera Homosalate, Ethylhexyl Methoxycinnamate oraz dwutlenek tytanu, które chronią skórę przed fotostarzeniem oraz negatywnymi skutkami światła ultrafioletowego. Formuła produktu została wzbogacona o ekstrakt z wąkroty azjatyckiej, ekstrakt z nasion chia i z pstrolistki pospolitej charakteryzujące się działaniem kojącym i łagodzącym. Produkt zawiera zarówno filtry chemiczne, jak i fizyczne. 

Zo Skin Health Dialy Sheer SPF 50

To lekki krem, który szybko się wchłania i pozostawia transparentne, matowe wykończenie. Wyposażony w odpowiednią kompozycję filtrów chemicznych skutecznie zabezpiecza skórę przed całym spektrum promieniowania UVA i UVB, a także światłem HEV oraz promieniowaniem IR-A. Dzięki obecności składników o działaniu nawilżającym i matującym, idealnie sprawdza się także jako baza pod makijaż. Jego formuła podczas aktywności, jednocześnie nawilżając skórę i zapobiegając jej przesuszeniu. 

Nuxe Sun SPF 50

Krem do opalania zawierający wyciągi z kwiatów rosnących w wodzie oraz w pełnym słońcu zapewnia ochronę przed starzeniem się skóry i utrwala opaleniznę. Idealny dla jasnej cery i stref wrażliwych (twarz, dekolt, dłonie), zapobiega przebarwieniom i nie pozostawia białych śladów. Zawiera 79.5 % składników pochodzenia naturalnego.

Aromatica – Aloe Mineral Sunscreen SPF50/PA++++/ Cosibella.pl

Mineralny filtr słoneczny, chroniący przed promieniowaniem UVA i UVB. Lekka, bezsilikonowa formuła pozwala na codzienne stosowanie produktu bez względu na porę roku. Ekstrakt z anyżu gwiazdkowego działa antybakteryjnie, a za działanie nawilżające, kojące oraz łagodzące odpowiada ekstrakt z aloesu. Posiada certyfikat ECOCERT.

Frudia – Ultra UV Shield Sun Essence SPF50+/PA++++/ Cosibella.pl

To kremowa esencja przeciwsłoneczna z filtrem UV 50+ PA++++, przeznaczona do codziennego użytku. Esencja jest przeznaczona dla osób, które zmagają się z bardzo suchą, szorstką skórą. Zawiera filtr fizyczny – dwutlenek tytanu, który chroni przed promieniami słonecznymi. Dzięki zawartości potrójnego kwasu hialuronowego oraz Natural Protector™ dogłębnie nawilża i chroni skórę. Składniki odżywcze są pozyskiwane metodą R Vita W ™ – polega ona na ekstrakcji surowca bez utraty składników aktywnych poprzez wyciskanie owocu bez użycia ciepła. Dzięki temu dostarczamy skórze najwięcej składników aktywnych. Ukończone testy pod względem bezpieczeństwa dla skóry potwierdziły, że produkt nie powoduje podrażnień.
__________
Opisy i zdjęcia: materiał prasowy