Makijaż dopasowany do koloru oczu - cień do powiek - issue27.pl
 • URODA  • MAKEUP  • Makijaż dopasowany do koloru oczu – cień do powiek

Makijaż dopasowany do koloru oczu – cień do powiek

Kiedy starasz się podkreślić oczy za pomocą makijażu, cień do powiek jest jego istotnym elementem. Mówi się, że oczy są oknem duszy, więc wydobycie ich koloru podkreśli cały wygląd i wydobędzie wewnętrzny blask. Przy ogromnej ilości dostępnych na rynku cieni do powiek ważne jest, aby wiedzieć, który z nich najlepiej pasuje do twoich oczu, stylu oraz urody. Jeśli użyjesz niewłaściwego, zakryje piękno oczu i może kolidować z twoim codziennym lookiem.

Aby pomóc Ci znaleźć kolor, podkreślający walory twarzy i naturalny kolor oczu, przygotowałyśmy poniższą listę ze wskazówkami.

Historia cieni do powiek

To produkty służące do makijażu oczu, mają postać drobnego pudru. Kosmetyki te nadają powiekom koloru w celu uzyskania kontrastu oraz połysku. Wywodzą się najprawdopodobniej ze starożytnego Egiptu. Tamtejsza rodzina królewska wykorzystywała ten sposób malowania się, aby poprawić wygląd podczas ceremonii religijnych. Z biegiem czasu trend dotarł do starożytnej Grecji i Rzymu, gdzie zaczęto go używać, by zwiększyć swoją atrakcyjność, jednak nie tylko na czas uroczystych obrzędów.  Tylko kobiety z wyższych sfer były w stanie pozwolić sobie na tak ekstrawagancki produkt kosmetyczny. Dziś makijaż przeszedł długą drogę od swoich skromnych początków w Egipcie i jest niezwykle popularny na całym świecie.

Który cień do powiek jest najlepszy dla moich oczu?

Najczęściej popełnianym błędem jest dopasowanie makijażu oczu do noszonych ubrań. Zalecamy unikanie tego modowego faux pas, ponieważ może to nie być przyjemne dla oczu. Zamiast tego powinno się wybierać makijaż oczu, który podkreśli cerę, włosy i oczy. Wybrany odcień ma być uzupełnieniem naturalnego koloru oczu, ale niekoniecznie idealnie do niego pasować. Na przykład, jeśli masz niebieskie oczy i zaaplikujesz niebieski cień, twoje oczy staną się matowe.

Niebieskie oczy:

Należą do rodziny chłodnych tonów, więc ciepłe odcienie zapewnią najlepszy kontrast, aby wydobyć ich tęczówki.

Wypróbuj: ziemiste odcienie, łupkowy szary i ciemnoszary. Użyj różu, jeśli chcesz uzyskać jaśniejszy wygląd.

Jedną z rzeczy, o których należy pamiętać w przypadku niebieskich oczu jest unikanie makijażu w odcieniu niebieskiego, ponieważ spowoduje to matowienie oczu.

Znany wizażysta, Dae Sik Son, mówi: „Zastosuj delikatniejsze, tonalne odcienie, takie jak koral i szampan – złapią połysk tęczówki, ale nie będą rozpraszać”. Chodzi o to, aby podkreślić oczy i uczynić je bardziej atrakcyjnymi.

 

Zielone oczy:

Wypróbuj: fiolet, fiolet, purpurę, liliowy i śliwkowy. Możesz sięgnąć także po brązy z drobinkami brązu i złota.

Ponieważ Twoje oczy są już jasne, nie ma potrzeby używania żywych kolorów, aby je wzmocnić. Unikaj chłodnych odcieni, takich jak niebieski, ponieważ sprawią, że Twoje oczy będą wyglądać na “wyprane”. Aby zakończyć stylizację makijażową, wybierz brązowy eyeliner i tusz do rzęs.

Matthew VanLeeuwen, charakteryzator z Los Angeles, przysięga, że ​​śliwka jest najlepsza dla zielonych oczu: „To sprawia, że ​​zielone oczy stają się bardziej żywe i zielonkawożółte – co jest dobrą rzeczą. A jeśli użyjesz wystarczająco ciemnego fioletu, będzie wyglądał jak czarny, ale nadal będzie dawał korzyści odcienia śliwkowego ”.

 

Jasnobrązowe oczy:

Ten ocień jest bardzo wszechstronny. Osoby o brązowych oczach mogą nosić prawie każdy kolor. Wszystkie ciepłe tonacje takie, jak złoty lub czerwonawo-brązowy, dodadzą oczom głębi. Natomiast ciemne odcienie nadadzą seksownego i zmysłowego spojrzenia. Róż lub zieleń uwydatnią oczy.

Uważaj jednak na brązy, ponieważ mogą sprawić, że twoje oczy będą wyglądać na “błotniste”.

Sik Son mówi: „Większość kolorów dobrze pasuje do pięknych brązowych oczu, ale akcentują je neutralne, takie jak łosoś i brązowe złoto”.

 

Orzechowe/ piwne oczy:

Ten kolor oczu ma to, co najlepsze z dwóch światów, jeśli chodzi o dobór palety barw. Charakteryzator Matthew VanLeeuwen powiedział: „Orzechowe oczy to środek między zielenią, a brązem, co oznacza, że można sięgnąć po cienie z obu rodzin”.

Jeśli chcesz wydobyć złote odcienie swoich orzechowych oczu, użyj makijażu o złocistym odcieniu z odrobiną żółci. To sprawi, że spojrzenie będzie pełne blasku.

Możesz też poeksperymentować z jasnofioletowym oraz bladym różem, jeśli chcesz podkreślić tajemniczość swoich orzechowych oczu. Do wykończenia, użyj czarny eyeliner i tusz do rzęs.

Szare oczy:

Szare są dość rzadkie, jest jednak wiele sposobów na ich podkreślenie. Najlepsze odcienie dla takiego koloru to te, które maksymalizują i wydobywają wszelkie odcienie zieleni, brązu lub niebieskiego.

Jeśli masz szare oczy, najlepsze są dla Ciebie odcienie dymu. Według Dae Sik Son: „Wybór podobnego stalowego odcienia to najlepszy sposób na subtelne odtworzenie tego rzadkiego koloru oczu”.

Ciemnobrązowe lub czarne oczy:

Podobnie jak w przypadku jasnobrązowych oczu, ciemnobrązowe lub czarne oferują wiele możliwości makijażowych.

Najlepszy cień do powiek dla ciemnobrązowych lub czarnych oczu to odważny odcień, taki jak kobaltowy błękit, ponieważ kontrast uwydatni je. Wypróbuj też: zielony, metaliczny lub matowy, aby wydobyć z oczu brązowe tony.

Zapytany o idealny odcień dla ciemnobrązowych oczu, Sik Son mówi: „Stwórz iluzję większych oczu mocnymi odcieniami fioletu, srebra i czekolady”.

Aby podkreślić ciemne oczy, użyj czarnego eyelinera i tuszu do rzęs.

Wiedza o tym, co najlepiej podkreśla kolor oczu, jest pierwszym krokiem do nadania im blasku. Jeśli użyjesz cieni, które się nie uzupełniają, Twoje oczy mogą wyglądać na matowe lub wyblakłe. Pamiętaj, że wybór niewłaściwych odcieni może mieć odwrotny wpływ na ogólny styl. 

Poniżej znajdziecie kilka pięknych paletek oraz cieni, które świetnie sprawdzą się w codziennym makijażu. 

 

1.Celia 11,99 pln 2.Ingrid Cosmetics, 29 pln 3. IsaDora 43 pln, 4.Bobbi Brown/ Douglas.pl 184 pln, 5. MAC 88 pln, 6. SmashBox/ Zalando Beauty 149 pln, 7.Guerlain/ Sephora.pl 299 pln

 

____________