Rokitnik Ałtajski - składnik pielęgnacyjny na topie - issue27.pl
 • URODA  • PIELĘGNACJA  • Rokitnik Ałtajski – składnik pielęgnacyjny na topie

Rokitnik Ałtajski – składnik pielęgnacyjny na topie

Naturalne superfoods robią furorę nie tylko na talerzu. Coraz chętniej sięgamy po nie także w dziedzinie pielęgnacji. Produkty powstałe na bazie naturalnych składników, wzbogacone o najnowszą wiedzę biotechnologiczną ekspertów coraz śmielej pobijają nasze serca. Jednym z ostatnich hitów w świecie pielęgnacji skóry jest rokitnik Ałtajski. Zaintrygowane jego popularnością, bierzemy pod lupę jego właściwości.

Czym jest rokitnik?

Rokitnik jest rośliną rosnącą w Euroazji, w tym także w Polsce. Jego owoce są skarbnicą cennych dla skóry witamin oraz wartości odżywczych. Posiadają potężne właściwości antyoksydacyjne, nawilżające oraz uelastyczniające skórę. Przez wieki używane były w zabiegach kosmetycznych, również dlatego, że to jest najbogatsze, naturalne źródło cennej dla skóry witaminy C.  Składnik ten wzmacnia naturalny system obronny skóry, przyspieszając procesy jej regeneracji. Oprócz tego, rokitnik zawiera dużo polifenoli, które działają przeciwutleniająco oraz antyoksydacyjnie. To właśnie ten komponent chroni nas przed nadmiarem bądź niedostatkiem wilgoci, a także grzybami, czy wirusami.

Z owoców rokitnika wytwarza się olejek o bardzo intensywnej, pomarańczowej barwie. Taki odcień zawdzięcza gromnej ilości witaminy A. Ma ona działanie regenerujące, przeciwstarzeniowe oraz jest naturalnym filtrem UV. Olej z rokitnika zawiera dużą dawkę witaminy E, minerałów i flawonoidów, które poprawiają stan naczyń krwionośnych.

Składnik ten występuje w wielu kosmetykach pielęgnacyjnych, jego dobroczynne działanie wykorzystuje m.in polska marka Natura Siberica  w serii produktów Oblepikha C-Berrica.