Jak chronić skórę przed negatywnymi skutkami niebieskiego światła? - issue27.pl
 • URODA  • PIELĘGNACJA  • Jak chronić skórę przed negatywnymi skutkami niebieskiego światła?

Jak chronić skórę przed negatywnymi skutkami niebieskiego światła?

 

Telefony komórkowe i laptopy to nieodzowny element pracy praktycznie każdego z nas, szczególnie, gdy w dużej mierze wizyty w biurze zamieniliśmy na home-office. Elektronika skraca dystans i ułatwia komunikację, nic więc dziwnego, że z telefonami i tabletami nie rozstajemy się nie tylko w pracy, ale też podczas czasu wolnego. Ogólnopolskie badanie Mobiem Polska, przeprowadzone na początku zeszłego roku, wykazało, że ponad połowa z nas korzysta z telefonu już co najmniej kilka godzin dziennie. Narażamy przez to nie tylko nasz wzrok, ale również skórę na szkodliwe skutki niebieskiego światła, emitowanego przez ekrany. Nadmiar ekspozycji na jego działanie powoduje problemy ze skórą. Na szczęście szkodliwemu wpływowi niebieskiego światła można zapobiegać, dzięki profesjonalnej pielęgnacji w domu.

Czym jest niebieskie światło?

Niebieskie światło to rodzaj światła emitowanego nie tylko przez promienie słoneczne, występujące naturalnie w przyrodzie, ale też elektronikę z wyświetlaczami takimi jak smartfony, laptopy czy tablety. Długa ekspozycja na jego działanie może powodować nie tylko pogorszenie wzroku i zaburzenie naturalnego rytmu dnia, ale także szybsze starzenie się skóry.

Czy powinniśmy się go obawiać?

Niebieskie światło często określane jest mianem wroga numer pięknej skóry. Według statystyk najbardziej narażeni są na nie milenialsi, ponieważ to oni sprawdzają swoje smartfony średnio nawet 157 razy dziennie, czyli ponad 5 razy częściej niż starsze od nich pokolenia. Nie znaczy to jednak, że inne grupy wiekowe nie są narażone na jego negatywny wpływ. Zdaniem ekspertów należy ograniczać kontakt z niebieskim światłem z kilku powodów. Nie mamy jeszcze ostatecznych danych, na temat działania niebieskiego światła na organizm człowieka, narażony na długotrwałą ekspozycję, ale liczne badania pokazują negatywny wpływ na naszą skórę i siatkówkę oka. U osób często mających styczność z niebieskim światłem zauważono zwiększoną ilość wolnych rodników, suchość skóry, wcześniejsze powstawanie zmarszczek, niedoskonałości oraz niechcianą pigmentację.

Jak minimalizować negatywne skutki oddziaływania niebieskiego światła?

Chociaż niebieskie światło jest praktycznie wszędzie wokół nas, możemy ograniczać jego negatywny wpływ w kilku prostych krokach. I chociaż niektóre z nich mogą wydawać się kosztowne, warto pamiętać, że skuteczna profilaktyka jest zawsze tańsza niż wyeliminowanie, w tym przypadku, nieodwracalnych konsekwencji. Jeśli w grę wchodzi nasze zdrowie, inwestowanie w nie, to najlepsza decyzja, jaką możemy podjąć.

Jak zatem chronić się przed niebieskim światłem?

1. Tryb nocny

Wszystkie dzisiejsze smartfony mają już opcję ustawienia trybu nocnego. Dlatego korzystajmy z niego, szczególnie, jeśli używamy telefonu tuż przed snem! Ten tryb eliminuje emisję światła niebieskiego i zastępuje go żółtym, które łagodniej obchodzi się z naszymi oczami i skórą, zapobiegając jej przedwczesnemu starzeniu.

2. Ochronna folia

Dzięki coraz to nowym rozwiązaniom technologicznym, folia na ekranie telefonu może chronić nie tylko przed jego zarysowaniem, czy pęknięciem, ale też przed światłem niebieskim. Warto więc rozeznać się w temacie i zastosować takie rozwiązanie szczególnie na sprzętach, z których korzystamy najczęściej.

3. Unikaj niebieskiego światła przed snem

Czas spędzony przed ekranami powinniśmy ograniczać nie tylko w ciągu dnia, ale przede wszystkim przed snem. Dermatolodzy ostrzegają, niebieskie światło znacząco wpływa na nasz rytm dobowy, może zaburzać sen, utrudniać zasypianie i regenerację organizmu w nocy. Jeśli nie będziemy się dobrze wysypiać, wpłynie to negatywnie również na stan naszej skóry.

4. Używaj kremów z filtrami i antyoksydantami

Jednym z najlepszych sposobów walki z niekorzystnymi skutkami niebieskiego światła jest inwestycja w zakup kremu SPF o wysokim filtrze, a także produktów do pielęgnacji skóry bogatych w przeciwutleniacze. Jak wyjaśniają dermatolodzy

Antyoksydanty mogą zapobiegać uszkodzeniom oksydacyjnym komórek wywołanym przez wolne rodniki. Warto sięgać po produkty zawierające np. witaminę C, witaminę E, koenzym Q10, kwas ferulowy, resweratrol itp. 

Stosując te produkty należy jednak zwrócić uwagę na ich aplikację w jak głębsze partie skóry, z czym może sobie nie poradzić zwykły krem. Dlatego polecamy inteligentne urządzenie soniczne FOREO UFO 2, które specjalnie zostało zaprojektowane tak, aby wzmocnić skuteczność oraz ułatwić głębsze działanie składników aktywnych maseczek i innych kosmetyków pielęgnacyjnych. My polecamy bogate w naturalne antyoksydanty maseczki Green Tea oraz Acai Berry, które przywracają naturalny młodzieńczy blask. Jagody acai będące silnym źródłem antyoksydantów, są znane ze swoich korzyści zdrowotnych oraz anti-ageing. Unikalny owoc młodości zapewnia jędrniejszą, bardziej gładką cerę oraz zabezpiecza ją przed szkodliwymi wolnymi rodnikami. Natomiast zielona herbata pomaga chronić skórę przed toksynami, a jej właściwości łagodzące oczyszczają i odżywiają cerę, pozostawiając ją świeżą i odżywioną.

5. Regularne nawadnianie

Nie zapomnij uzupełnić połączenia kremu SPF i przeciwutleniaczy o regularne nawadnianie. Picie wody oraz dieta bogata w witaminy i minerały sprawią, że skóra będzie miękka i sprężysta. Profesjonalna pielęgnacjaUFO 2 wraz z odpowiednio dobranymi maseczkami z pewnością wzmocni ten efekt. Razem stworzą doskonałe trio w walce z negatywnymi skutkami światła niebieskiego.

______

Treść: materiał prasowy