Witamina C - co powinnaś o niej wiedzieć? - issue27.pl
 • URODA  • PIELĘGNACJA  • Witamina C – co powinnaś o niej wiedzieć?

Witamina C – co powinnaś o niej wiedzieć?

 

Witamina C, czyli kwas askorbinowy to stosunkowo popularny składnik wielu kosmetyków. Dzięki uniwersalnym właściwościom pielęgnacyjnym świetnie sprawdzi się dla niemalże każdego typu cery. Dzięki regularnemu stosowaniu kosmetyków z witaminą C efekty zauważalne są gołym okiem. Jednak przed stosowaniem warto poznać kilka ważnych informacji na jej temat i jej głównych zastosowań, które zebrałyśmy dla Was poniżej.

1/ Kwas askorbinowy jest silnym antyoksydantem, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w kosmetykach, których zadaniem jest opóźnić procesy starzenia się skóry.

2/ Witamina C jest bardzo pomocna w walce z licznymi przebarwieniami powstałymi na skórze, ponieważ hamuje produkcję melaniny, czyli grupy pigmentów znajdujących się między innymi w tkankach skóry .

3/ Co więcej, witamina C może stanowić barierę ochronną dla skóry przed słońcem.

4/ Kosmetyki z witaminą C sprawdzą się w pielęgnacji każdego rodzaju cery, niezależnie od wieku. Szczególnie pokocha je skóra naczyniowa oraz dojrzała.

5/ Co ważne, nasz organizm nie ma zdolności wytwarzania kwasu askorbinowego, przez co witamina C musi mu być dostarczana w pożywieniu, a w przypadku skóry –  od zewnątrz, za pośrednictwem kosmetyków.

6/ Witamina C posiada także działanie przeciwzapalne, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdzi się w walce z trądzikiem i wszelkimi problemami skórnymi.

7/ Co ważne, nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania kosmetyków z witaminą C, a  to czyni je produktami uniwersalnymi, całorocznymi, do każdego rodzaju cery.

______