Zalety stosowania szamponu oczyszczającego w pielęgnacji loków - issue27.pl
 • URODA  • Zalety stosowania szamponu oczyszczającego w pielęgnacji loków

Zalety stosowania szamponu oczyszczającego w pielęgnacji loków

Nie jest tajemnicą, że pielęgnacja włosów teksturowanych wymaga nieco wysiłku. Polega ona przede wszystkim na tym, by poznać potrzeby loków, fal oraz sprężynek. Nabycie odpowiedniej wiedzy w tym temacie pomoże dbać o włosy w taki sposób, aby wydobyć z nich to, co najlepsze, czyli piękny oraz zdrowy skręt. Nieocenionym elementem takiej pielęgnacji może być szampon oczyszczający. Dlatego w tym tekście skupimy się na jego zaletach w kontekście pielęgnacji włosów teksturowanych.

Czym jest szampon oczyszczający?

Jest to rodzaj szamponu, którego zadaniem jest usunięcie z włosów oraz skóry głowy resztek zanieczyszczeń takich jak sebum, pozostałości kosmetyków stylizacyjnych, czy silikonów. Uściślając, chodzi o oczyszczenie czupryny z resztek nieczystości oraz produktów powodujących ich osłabienie, a co za tym idzie pogorszenie kondycji. Zastosowanie szamponu oczyszczającego jest dobrym wyborem również w przypadku kiedy chcemy przeprowadzić kuracje pielęgnujące. Użycie tego produktu przyczynia się do otwarcia łuski włosa, a dzięki temu zastosowane kosmetyki znacznie lepiej się wchłaniają, lepiej nawilżają oraz odświeżają skalp.

Zalety stosowania

Zastosowanie szamponu oczyszczającego można porównać do pewnego rodzaju „detoksu” dla włosów. Ma on wiele zalet. Dzięki niemu włosy lepiej wchłaniają składniki odżywcze ze stosowanych preparatów. Odpowiednia przyswajalność takich komponentów jest niezwykle ważna, szczególnie w przypadku loków, fal i sprężynek, które naturalnie narażone są na utratę nawilżenia. Włosy teksturowane potrzebują także naturalnych składników, takich, jak na przykład masło shea. Zawiera ono odżywiające fitosterole, które zabezpieczają włosy przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. W maśle shea znajdziemy także bogactwo witamin: wzmacniającą oraz poprawiającą gęstość witaminę A, odżywiającą włosy witaminę E oraz działającą ochronnie witaminę F. Stosowanie szamponu oczyszczającego pomaga dogłębnie oczyścić włosy i skórę głowy, nie wysuszając ich i nie powodując utraty naturalnych olejów ze skalpu.
W pielęgnacji i oczyszczeniu włosów teksturowanych pomoże oczyszczający szampon Cantu. Kosmetyk pięknie pachnie kokosem i zawiera wszystkie wspomniane wcześniej składniki, delikatnie nawilża i oczyszcza włosy. Jest gęsty, a powstała przy myciu bujna piana usunie nawet ciężkie zanieczyszczenia, pomagając zmniejszyć łamliwość włosów podczas mycia. Po jego użyciu fryzura staje się odciążona, odświeżona oraz dobrze się stylizuje.
____
Treść: materiał prasowy