Kapsułowa garderoba w podróży, czyli jak dobrze spakować bagaż podręczny - issue27.pl
 • PODRÓŻE  • Kapsułowa garderoba w podróży, czyli jak dobrze spakować bagaż podręczny

Kapsułowa garderoba w podróży, czyli jak dobrze spakować bagaż podręczny

 

Jak wiele z was kocham ubrania i mam ich dużo. Ta słabość spowodowała, że za każdym kiedy musiałam się spakować, robiłam to w bez umiaru. Brak kontroli w wyborze odpowiednich elementów niejednokrotnie  doprowadził do nadmiaru bagażu podczas podróżowania. Nie zawsze jednak potrzebujemy dużej ilości ubrań, szczególnie wtedy, kiedy jedziemy na krótką wyprawę. Nadszedł więc czas, aby wspiąć się na wyżyny i zmienić nawyki w pakowaniu, wybierając rzeczy, które najbardziej przydadzą się na wycieczce z bagażem podręcznym.

Pierwszym krokiem w modyfikowaniu moich nawyków związanych z nadmiernym pakowaniem było opracowanie odpowiedniej strategii. Brzmi poważnie, ale chodzi o to, aby zabierać ze sobą rzeczy niewymagające poświęcenia swojego stylu, a raczej sprawienia, by był on bardziej minimalistyczny i funkcjonalny.

Mam na myśli, proste formy i pasujące do siebie kolory, które mogę nosić kilka razy i najlepiej na wiele różnych sposobów. Najlepszym rozwiązaniem jest więc wybranie tego, czego potrzebujesz, czyli mini garderoby kapsułowej, z jakiej będziesz mogła korzystać za każdym razem, gdy podróżujesz.

Kiedy już opanujesz tą koncepcję, gwarantuję, że zrozumiesz dlaczego kochamy szafy kapsułowe. To wyselekcjonowane zestawy ubrań, które można łączyć na niezliczone sposoby, aby uzyskać uniwersalny styl.  A kiedy potrzebujesz tego rozwiązania bardziej niż w trakcie podróży…?

Moja strategia doprowadziła mnie do punktu, w którym mogę powiedzieć, że mój bagaż rejestrowany został zastąpiony tylko podręcznym. Zaufaj mi: jeśli ja mogłam to zrobić, to każdy może.

Co się zabiorę do bagażu podręcznego?

Kluczem do tego, aby ta formuła działała jest zapewnienie, że wszystko, co spakujesz można bezproblemowo łączyć ze sobą. Wybierając ubrania zastanów się, które elementy pasują do siebie i są wszechstronne. Weź pod uwagę takie takie kwestie jak pogoda i temperatury w miejscu, do jakiego się wybierasz. Co więc warto zabrać?

3 koszule – bezrękawnik, shirt w neutralnym kolorze i koszula
2 pary spodni
2 pary szortów
1 sukienka

Biały top bez rękawów Hibou 129 zł, koszula z bufiastymi rękawami Isabel Marant Etolie/ Vitkac 1299 zł, biały Tshirt COS 29 euro, szorty lniane sc9.pl 129,99 zł, sweter w paski Thefrankieshop 129 Euro, szorty jeansowe Levi’s/ Modivo 169,99 zł, jeansy NAGO 399 zł, sukienka SAMSØE SAMSØE/ Breuninger 289 zł, spodnie materiałowe 303 Avenue 450 zł

Akcesoria:

2 torebki – duża i mała – ta pierwsza może być dodatkowym bagażem w samolocie
1 para okularów przeciwsłonecznych
3 pary butów

Torba shopper Karl Lagerfeld/ Answer.com 369.99 zł, torebka Le Bambino Jacquemus ok 2521 zł, okulary Celine 1,550 zł, New Balance 499 zł, klapki Saint Laurent ok 2600 pln, baleriny Lauren Ralph Lauren/ Zalando 449 zł.