5 zdrowych nawyków Blake Lively - issue27.pl
 • ZDROWIE  • FIGURA  • 5 zdrowych nawyków Blake Lively

5 zdrowych nawyków Blake Lively

 

Blake Lively jest uosobieniem amerykańskiej Dream Girl, od której ciężko oderwać wzrok. Moją uwagę przyciągnęła wcielając się w rolę uroczej Bridget w filmie Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów, a grając w Plotkarze tylko utrwaliła we mnie przekonanie, że ciężko przejść obok niej obojętnie. To aktorka uwielbiana przez rzesze fanów na świecie. Cenimy ją nie tylko za role, które dostały wraz z niektórymi z nas. Podziwiamy jej zabójczy wygląd z czerwonego dywanu oraz zabawną relację ze swoim mężem Ryanem Reynoldsem.

Blake Lively wydaje się być uosobieniem szczęśliwego i zdrowego życia. Wygląda na pewną siebie i fajną dziewczynę. Zapewne nie tylko mnie przeszło przez myśl pytanie jak ona to robi…? Przeglądając wywiady z nią, zauważyłam, że Blake podkreśla wartość zdrowych nawyków. Słuchając wypowiedzi aktorki, łatwo też dostrzec, że ma kilka przyzwyczajeń, których zawsze się trzyma. Jeśli podobnie jak ja, jesteś zaintrygowana jej drogą do szczęśliwego życia, wypróbuj 4 zdrowych nawyków, jakie w swoim życiu stosuje Blake Lively.

 

1. Ogranicz alkohol

Blake, podobnie jak więszkość z nas lubi imprezy. Jednak zdecydowanie woli cieszyć się nimi bez alkoholu. W jednym z wywiadów przyznała, że nie lubi efektów spożywania napojów z procentami, ale uwielbia spotykać się z ludźmi na różnych wydarzeniach. Jeśli również rozważasz porzucenie tego nawyku, to zamiast alkoholu możesz wybrać piwo imbirowe lub kombuchę. Większość barów i restauracji ma także w swojej ofercie wino i drinki w wersji virgin.

 

2. Nigdy nie pomijaj śniadania

Mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, Blake doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak ważny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu jest ten pierwszy posiłek. Na śniadanie najchętniej wybiera jajka i świeże warzywa, chociaż przyznaje, że czasem zdarza się, że sięga po słodkie płatki śniadaniowe lub bajgla zamiast zdrowego białka.

 

3. Nawadnianie od rana

W wywiadzie dla Cosmopolitan jej osobisty trener Saladino wyznał, że Blake zaczyna każdy dzień od dużej szklanki wody. Może się to wydawać łatwym nawykiem, ale większość z nas nie pije wystarczającej ilości wody w ciągu dnia. Po odwodnieniu organizmu podczas snu, szklanka wody to świetny sposób na wprawienie się w ruch.

 

4. Priorytet – ćwiczenia

Blake ma ze swoim trenerem niezwykle przyjacielską relację. Z pewnością wpływ na tak dobry kontakt ma fakt, że gwiazda spędza cztery do pięciu dni w tygodniu na siłowni! Chociaż jej schemat treningowy zmieniał się na przestrzeni lat, zawsze zachowywała spójność. Saladino powiedział w jednym z wywiadów, że w niektóre dni Blake trenuje przez godzinę, a w inne tylko przez 20-30 minut. Wniosek z tego jest taki, że najlepiej dopasowywać treningi do swojego rozkładu zajęć. Dzięki temu nie pominiemy ćwiczeń.

 

5. Zbilansowana dieta

Dieta Blake’a to zdrowa równowaga opierająca się na białku, warzywach, owocach, wolno spalającej się skrobi, takiej jak słodkie ziemniaki, i zdrowych tłuszczach, na przykład awokado, olej kokosowy i masło pochodzące od zwierząt karmionych trawą. Najlepsze w jej diecie jest to, że nie liczy kalorii ani nie ma ścisłego deficytu kalorii. Dobrze zbilansowana dieta to też coś, co staram się wprowadzić do swojej tygodniowej rutyny. Chociaż każdy dzień jest inny, to zaplanowanie z wyprzedzeniem posiłków daje korzyści zwrotne i ekonomiczne. Testowanie nowych przepisów i włączanie tych samych składników do wielu posiłków również dodaje różnorodności i zmniejsza kwoty, które wydaję na jedzenie.