Scalp Advanced - nowość od L'Oréal Professionnel Paris - issue27.pl
 • URODA  • Scalp Advanced – nowość od L’Oréal Professionnel Paris

Scalp Advanced – nowość od L’Oréal Professionnel Paris

Materiał reklamowy

Piękne i lśniące włosy to z pewnością marzenie wielu z nas. By osiągnąć ten cel poddajemy się luksusowym zabiegom koloryzacji i same, niekiedy nawet codziennie, stylizujemy pasma. Ale czy zdajemy sobie sprawę z tego, że wygląd i kondycja włosów zależą w głównej mierze od stanu skóry głowy? Wie o tym marka L’Oréal Professionnel Paris, która wspólnie z profesjonalistami w dziedzinie włosów oraz dermatologami, opracowała gamę Scalp Advanced. To profesjonalne produkty o właściwościach silnie oczyszczających i łagodzących. Z nimi każda skóra głowy zyska to, czego potrzebuje, a efektem będą zdrowo wyglądające, silne i pełne blasku włosy. 

Rok 2022, który w dużej mierze spędziliśmy w domach i dzięki temu z większą uwagą spojrzeliśmy na swoje potrzeby, sprawił, że coraz więcej zaczęło się mówić o skórze głowy. Analiza dyskusji prowadzonych na różnego rodzaju forach internetowych wykazała, że w 2020 roku problemy związane z tym obszarem ciała były częściej omawiane – pojawiło się więcej wzmianek dotyczących chociażby swędzącej czy przetłuszczonej skórze głowy. Wzrost zainteresowania tematem potwierdzają też badania konsumenckie, które wykazały, że w latach 2017-2020 na całym świecie odnotowano 36% więcej przypadków dyskomfortu skóry głowy, a wzrost problemów związanych z jej przetłuszczaniem się wyniósł 15%. 

Zaczęliśmy dostrzegać pewne sygnały, ale czy wiemy, co jest ich przyczyną? Z pewnością znaczna część z nich wynika z nieprawidłowej pielęgnacji skóry głowy, która jest przedłużeniem skóry twarzy i również wymaga dostosowania do indywidualnych potrzeb. Należy podchodzić do niej z taką samą uwagą, ale też zdawać sobie sprawę z różnic takich, jak to, że skórę głowy charakteryzuje znacznie szybszy proces odnowy komórek, wyższa produkcja sebum i potu, a meszki włosowe są gęściej rozmieszczone. 

Takie uwarunkowania sprawiają, że pielęgnacja skóry głowy wymaga wsparcia w unormowaniu poziomu produkowanego przez nią sebum, dodatkowego ukojenia i złagodzenia, a także działania przywracającego prawidłowy poziom mikrobioty. 

Te wszystkie funkcje spełnia nowa gama kosmetyków od L’Oréal Professionnel Paris – Scalp Advanced. Pomysł na powstanie tych produktów zrodził się z obserwacji usług świadczonych w azjatyckich salonach fryzjerskich, takich jak head spa, które polega na poddawaniu skóry głowy działaniu wody z karbonizatem usuwającym zanieczyszczenia. Zainspirowany tym L’Oréal Professionnel Paris opracował, we współpracy z dermatologami, kosmetyki, które w swoich formułach zawierają składniki stosowane zwykle w pielęgnacji skóry twarzy.

Scalp Advanced to kompleksowa linia produktów odpowiadająca na wszystkie problemy skóry głowy – z jej pomocą możliwe jest wyeliminowanie uczucia suchości, dyskomfortu i nadwrażliwości, a także pozbycie się problemu przetłuszczania oraz łupieżu. Produkty te poradzą sobie nawet w przypadku występowania kilku z tych czynników na raz. Wszystko dzięki starannie opracowanej formule kosmetyków, na którą składają się: łagodzący sorbitol, regulujący i kojący niacynamid, przeciwgrzybiczy pirokton olaminy oraz oczyszczający alfa-hydroksykwas i glinka.

W skład gamy Scalp Advanced wchodzą 3 szampony – przeciwłupieżowy, do włosów przetłuszczających się i do wrażliwej skóry głowy. Nowa gama od L’Oréal Professionnel Paris to także głęboko oczyszczający szampon-maska 2w1. Produkt ten, użyty jako szampon, oczyści, a także usunie pozostałości potu i sebum. Natomiast zastosowany w roli maski, może albo usunąć nadmierną ilość sebum, albo posłużyć jako delikatny peeling, który sprawdzi się w przypadku przetłuszczonej skóry głowy z łupieżem. Dopełnieniem kuracji Scalp Advanced jest intensywnie oraz natychmiastowo łagodzący krem o przyjemnej, nieobciążającej włókien konsystencji. 

W ramach linii Scalp Advanced, L’Oréal Professionnel Paris prezentuje także serię Serioxyl Advanced wspomagającą wzmocnienie i zagęszczenie przerzedzonych włosów. Składa się na nią szampon i serum, które stanowią profesjonalną pielęgnację skóry głowy ze skoncentrowanymi dermatologicznymi składnikami aktywnymi pobudzającymi odbudowę włosów. Do oferty marki wprowadzono również Aminexil Advanced, czyli serum oraz ampułki przeciwdziałające wypadaniu włosów. Ich głównym składnikiem jest cząsteczka aktywna Aminexil, która wspomaga przytwierdzenie włókna włosa do skóry głowy, sprawiając, że włosy nie wypadają i są wzmocnione.

Poza opracowaniem kompleksowej gamy odpowiadającej na wszystkie problemy skóry głowy, L’Oréal Professionnel Paris stworzył również obszerny program edukacyjny „Scalp Keys”. Opracowano go wspólnie z Vivek Shyam Bhatia – wybitnym fryzjerem z Mumbay India, opiekującym się włosami bollywoodzkich celebrytek. Platforma ta ma formę mini-serialu składającego się z kilku odcinków opowiadających o potrzebach skóry głowy i najlepszych rozwiązaniach w tym zakresie. Ponadto znajduje się tam seria ćwiczeń, za których poprawne wykonanie otrzymuje się uznawany międzynarodowo certyfikat. Udostępnianie są tam również informacje odnośnie lokalnych edukatorów i przeprowadzanych przez nich webinariach. Wszystko po to, by profesjonaliści z branży fryzjerskiej mogli poszerzać swoje kompetencje oraz by mogli stać się ekspertami wiedzącymi wszystko nie tylko o włosach, ale także skórze głowy. 

Dla L’Oréal Professionnel Paris jedynym sposobem na podejście do pielęgnacji skóry głowy jest sposób „pro”. Korzystając z wiedzy na temat skóry głowy, znając zależności między nią a skórą twarzy, a także dzięki współpracy zarówno z fryzjerami, jak i dermatologami, udało się stworzyć formuły ukierunkowane na każdy problem skóry głowy. Stosując je, marka chce pozwolić wszystkim cieszyć się zdrową „podstawą włosów”, którą dodatkowo odpowiednio zaopiekują się właściwie wyszkoleni profesjonaliści w salonach fryzjerskich.