Kapsułowa garderoba na wiosnę, czyli jakie rzeczy warto ubierać w nowym sezonie - issue27.pl
 • MODA  • Kapsułowa garderoba na wiosnę, czyli jakie rzeczy warto ubierać w nowym sezonie

Kapsułowa garderoba na wiosnę, czyli jakie rzeczy warto ubierać w nowym sezonie

 

Każda i (każdy) z Was, kto już od jakiegoś czasu śledzi nasz serwis, wie, że kapsułkowa garderoba to koncepcja, która jest nam szczególnie bliska. Gdybym miała podać jej definicję, powiedziałabym, że jest to sposób tworzenia stylu pełnego elementów na tyle uniwersalnych, aby można było tworzyć z nich uniwersalne zestawiania na dowolną okazję.

Dobrą wiadomością jest fakt, że udało nam się przetrwać kolejną zimę. Oznacza to, iż oficjalnie możemy się przygotować na wiosnę. Cieplejsza aura skłania do wychodzenie na zewnątrz, zachęca do wyciągania wiosennych rzeczy z szafy i zmiany – botki na balerinki.  Jasne kolory, lekkie tkaniny i piękne tekstury wiosennej mody są najlepszą nagrodą po długim sezonie zimowym.

Warto więc zadać sobie pytanie, jaki jest najlepszy sposób na ubieranie się w tym sezonie.

Jak zbudować wiosenną garderobę kapsułową?

Pierwszym krokiem w tworzeniu kapsułowych rozwiązań na wiosnę jest dokładne przyjrzenie się temu, co już posiadasz, a następnie oczyszczenie szafy z niepotrzebnych ubrań. Warto więc poświęcić czas na to, aby na spokojnie przejrzeć to, co znajduje się na wieszakach.

Następnie posortuj każdy przedmiot na jeden z czterech stosów:

Uwielbiam to i chętnie ubiorę to ponownie: Te elementy pasują do twojej sylwetki, stylu życia i będziesz je ubierać z przyjemnością. Odłóż je jako pierwsze.

Może: To rzeczy, które mogą nie pasować idealnie, ale mają wartość sentymentalną lub po prostu nie możesz wskazać palcem, dlaczego ich nie nosisz. Jeśli nie sięgnęłaś po daną rzecz po nią więcej niż raz, to również ona należy do tego stosu. Umieść wszystkie te elementy w pudełku i przechowuj je w łatwo dostępnym miejscu. Jeśli przyłapiesz się na tym, że sięgasz po jakąś rzecz, odłóż ją z powrotem do szafy. W przypadku gdy ani razu nie skorzystałaś z jakiegoś ubrania lub dodatku przez cały sezon, rozważ schowanie jej i przekazanie w darowiźnie lub odsprzedaż.

Twarde nie:Czy to dlatego, że nie pasuje, czy po prostu zdecydowałaś, że ci się nie podoba… Zapakuj te elementy do pudełka, aby przekazać je dalej lub sprzedać.

Sezonowość: nie ma potrzeby trzymania kaszmirowego swetra obok letnich koszulek. Przenieś wszystkie swoje sezonowe rzeczy do miejsca, z którego będzie można je łatwo wyciągnąć, gdy nadejdzie odpowiedni czas.

Na koniec przyjrzyj się temu, co zostało w twojej szafie i oceń, jaki jest twój osobisty styl, a czego ci brakuje. Teraz, gdy masz jasną wizję tego, z czym będziesz mogła połączyć daną rzecz, dokonasz lepszego wyboru tego, co do ciebie pasuje.

Kapsułowa garderoba na wiosnę, wybory redakcji:

Krótki Dopasowany T-shirt Złamana Biel Organic, Hibou

Le Brand, Palenia Maxi

Lniana koszula, Zara

The Frankie Shop, kurtka Myro Drawstring

Klapki Saint Laurent/ Breuniger

Torebka Isabel Marant

Spodnie Como, Praia Beachwear 

Pierścionek Celine

Kolczyki Berriesandco