Inspiracje: Styl na ciepłe dni rodem z włoskich ulic - issue27.pl
 • MODA  • Inspiracje: Styl na ciepłe dni rodem z włoskich ulic

Inspiracje: Styl na ciepłe dni rodem z włoskich ulic

 

Nadchodzące wielkimi krokami lato to okazja do czerpania modowych inspiracji od mieszkanek krajów basenu Morza Śródziemnego. Kinowe hity takie jak Mamma Mia, czy kolejny sezon Białego Lotosu, nasączony południowo włoskim klimatem tylko podkręcają zainteresowanie tym kierunkiem.  Ciepłe dni wymagają przewiewnych sukienek, minimalistycznego makijażu oraz rozpuszczonych luźno włosów. Moda z tej części Europy jest najchętniej powielana właśnie w okresie letnim. Ostatnio na TikToku pojawia się coraz więcej inspiracji zaczerpniętych  ze stylu mieszkanek Włoch.

Już zdążyłyśmy się przyzwyczaić do tego, że chętnie powielamy styl francuskich it girls, ale w tym roku kierunek jest nieco inny. Sposób ubierania się mieszkanek Półwyspu Apenińskiego ma wiele do zaoferowania w upalnym czasie. Francuska moda ma tendencję do podkreślania naturalnego piękna i luźną, nonszalancką garderobę, jednak okiem włoskich dziewczyn, moda przybiera nieco odważniejszą formę. Co ją wyróżnia? O tym przeczytacie poniżej.

Czym jest styl włoskiej IT GIRL?

Jeśli przyjrzysz się modowym wyborom Chiary Ferragni, Veronicy Ferraro, czy też dziewczynom na ulicach wiecznego miasta, to zauważysz spójny rdzeń ich estetyki.  Włoska moda jest zdecydowanie bliższa maksymalizmowi. Panuje w niej bogactwo barw i motywów, które pokrywają luksusowe tkaniny. Bez względu na to, czy jesteś na wybrzeżu Amalfi, czy spacerujesz po brukowanych ulicach Rzymu, naturalne materiały, mieszanki jasnych kolorów i wzorów oraz niewymuszone sylwetki tworzą garderobę włoskich kobiet.

Włoski styl również można również zakwalifikować do gatunku zwanego ostatnio cichym luksusem. Znajdziemy w nim  elementy takie jak lniane sukienki, przewiewne spódnice i ozdobne bluzki. Warto pamiętać o tym, że włoski styl wyróżnia klimat nastawiony w dużej mierze na zabawę i swobodę.

Topy:

Le Brand, 690 zł

COS, € 59,00

Koszule:

Bizuu, 399,50 zł

Mango, 239,90 zł

Spodnie:

Naoko, 289,00 zł

Liu Jo/ peek-cloppenburg.pl/ 379,00 zł

Sukienki:

Sportofino.com, 2700 zł

For Love & Lemons/ Modivo, 1139,00 zł

magalipascal.com, $200.00