Niezdecydowana Panna Młoda, czyli jak wybrać estetykę ślubu? - issue27.pl
 • TRENDY  • Niezdecydowana Panna Młoda, czyli jak wybrać estetykę ślubu?

Niezdecydowana Panna Młoda, czyli jak wybrać estetykę ślubu?

 

Zaręczyny to ważny moment w życiu każdej pary, to wtedy związek powoli wkracza na nowe tory. To również czas, w którym przyszli państwo młodzi muszą się zmierzyć  z dylematami – kiedy odbędzie się ślub, gdzie będziecie świętować, do jakiej estetyki ślubu dążycie? Kiedy po raz kolejny słyszysz te same pytania, uświadamiasz sobie, że pora rozpocząć przygotowania, i że ten proces może być pełen wyzwań.

Obecnie lista rzeczy do zrobienia podczas szykowania tego wyjątkowego wydarzenia przyprawia o zawrót głowy. Branża ślubna niesamowicie się rozwinęła na przestrzeni ostatnich lat. Kreatywne rozwiązania na to, w jakim klimacie ma przebiegać ten wyjątkowy dzień dają wiele opcji, ale również wątpliwości. Z dnia na dzień możesz znać sobie sprawę, z jak wielkim przedsięwzięciem będziecie się mierzyć.

Zanim jednak zaczniesz szykować kreację, zacznij od postaw – wraz z partnerem stwórzcie  listę gości. To pomoże wam określić ile osób będziecie chcieli ugościć na swoim ślubie. Warto to zrobić zanim rozpoczniecie szukać miejsca idealnego na ten dzień, gdyż niektóre piękne lokalizacje obsługują określoną liczbę osób. Są sale ślubne, które lepiej sprawdzą się dla grupy do 100 osób, a inne dedykowane są większym eventom. Jeśli nie macie doświadczenia w organizacji większych wydarzeń, to dobrym rozwiązaniem może być zatrudnienie wedding planerki. Taka osoba będzie profesjonalnym wsparciem i pomoże uporządkować poszczególne aktywności związane z organizacją wesela. W między czasie warto zacząć prowadzić tablicę na Pinterest, na której znajdą się wszystkie ślubne inspiracje. 

Wybór ślubnej estetyki:

Na poszukiwanie miejsca weselnego warto wybrać się z  otwartym umysłem i jasno określonymi wymaganiami. Nam zależało nam na tym, aby wybrać przestrzeń, której cena odzwierciedla jakość oraz będzie spełniała nasze potrzeby w zakresie liczby gości. Dopóki nie podjęliśmy ostatecznej decyzji w kwestii lokalizacji, wstrzymaliśmy się w poszukiwaniem odpowiedniej estetyki. Po podpisaniu umowy z wybranym lokalem, zaczęłam wybierać estetykę. Przeskrolowałam ponownie moją tablicę z inspiracjami z Pinterest i przyjrzałam się swoim wyborom, dopasowałam je do przestrzeni i w ten sposób wyodrębniłam konkretny klimat na nasz ślub. Pod uwagę wzięłam także porę roku i panujące wtedy warunki atmosferyczne.

Podjęcie tej decyzji nie jest proste, ale kiedy w końcu odnajdziecie “to coś”, to kolejne kroki w organizacji będą już łatwiejsze. Po godzinach spędzonych wśród różnorodnych pinów można odnieść wrażenie, że w tym sezonie królują głównie trzy estetyki. Jeśli szukasz ślubnej inspiracji, to przyjrzyj się tym wyborom:

1.Styl wybrzeża

To motyw idealny dla osób, którym bliski jest nadmorski klimat. Lekkie, lniane draperie w odcieniu czystej bieli, krzesła z rafii i błękitne akcenty nadają całości wakacyjny klimat, inspirowany uroczymi restauracjami z nadmorskiej promenady. Aby wprowadzić gości w odpowiedni klimat, warto podarować im zaproszenia nawiązujące do wybranej estetyki.

2.Włoskie przyjęcie w ogrodzie

Sielski włoski klimat ma wiele odsłon. Bogate, weneckie zdobienia, toskański luz albo egzotyczny klimat gorącej Sycyli… a to raptem trzy pomysły na wesele utrzymane w tej estetyce. Taka tematyka to także ogromne możliwości zabawy kolorami i motywami, nawiązującymi do konkretnego regionu Włoch. Możecie skupić się na akcentach cytrynowych, zielonych krzewach lub krwistej czerwieni i złocie, robiąc tym samym ukłon w stronę włoskiego dziedzictwa.

3.Klimat Old Hollywood

Nawet minimalistki zdają sobie sprawę z tego, że wesele to nietuzinkowa uroczystość. Dlatego też warto skorzystać z okazji i zaplanować wydarzenie, które sprawi, że będziemy się czuć wyjątkowo. Odzwierciedleniem takiej koncepcji może być estetyka utrzymana w klimacie Old Hollywood inspirowana starym, klasycznym kinem. To ciekawe rozwiązanie, szczególnie jeśli wybrane miejsce samo w sobie ma potencjał, aby sprawdzić się w takim wydaniu. Jeśli zdecydujesz się na kinowy ślub, to jako bazę wybierz aksamit (najlepiej czerwony), lampy w stylu vintage, perły i dekoracje art deco.