DIETA ZDROWIE

Matcha – najzdrowsza zielona herbata świata

Od jakiegoś czasu ta zielona, japońska herbata króluje wśród miłośników zdrowego odżywiania, którzy dodają ją do wszystkiego; od zdrowych babeczek po latte. Warto zaznaczyć, że moda na MATCHĘ może wyjść nam na zdrowie.

Co jest MATCHA?

Charakterystycznie -intensywnie- zielona, sproszkowana herbata, spożywana przez japończyków podczas tradycyjnej, ceremonii picia herbaty cha-no-yu. Jej właściwości znane są od tysiącleci, jednak dopiero teraz zyskuje na popularności. Matchy przypisuje się przede wszystkim działanie antyoksydacyjne, czy zapobiegające rozwojowi m.in. nowotworów, nadciśnienia, chorób serca i tarczycy. Według naukowców jedna filiżanka Matchy to odżywcza równowartość 10 zwykłej zielonej herbaty. Oprócz przeciwdziałaniu chorobom jest również sprzymierzeńcem w walce z nadmiarem kilogramów, dzięki związkowi o nazwie EGCG, który wspomaga metabolizm. 

Poniżej znajdziecie kilka inspirujących i pyyysznych przysmaków z herbatą Matcha!

https://www.instagram.com/p/BUuhJECF6I8/?tagged=matcha

 

 

(1) Comment

  1. […] w proszku, powszechnie znana jest ze swoich właściwości prozdrowotnych, o czym  wcześniej pisaliśmy. Działa antyoksydacyjnie i przyspiesza metabolizm, dzięki związkowi o nazwie […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.