Moda na Sztukę - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • Moda na Sztukę

Moda na Sztukę

Materiał sponsorowany

 

W miniony weekend odbyło się drugie z cyklu spotkanie zatytułowane „Moda na Sztukę” zorganizowane w atelier Roma&Reiff na warszawskim Mokotowie. Goście mogli podziwiać prace Mishy Waksa.

Misha Waks przez 15 lat pracował jako projektant w różnych korporacjach. W 2019 roku zaczął tworzyć sztukę, która pozwala mu zwrócić uwagę na rzeczy naprawdę ważne. Porusza tematy związane z ekologią, prawami kobiet i mniejszościami. Inspirują go bieżące wydarzenia, aktualności, obrazy z Internetu, prasy i telewizji. Porusza tematykę związaną z koncepcjami postnatury i antropocenu. Interesuje się człowiekiem i jego relacjami z przyrodą oraz innymi ludźmi. Posługuje się różnymi środkami wyrazu, do najważniejszych zalicza się malarstwo, rzeźbę, instalacje, performance i wideo. Jego manifest można ująć w zdaniu „Sztuka jest formą aktywizmu”.

Marzena Reiff, która prowadzi na warszawskim Mokotowie przepiękne atelier „Roma&Reiff”, gdzie powstają szyte na miarę klasyczne kreacje dla dojrzałych i wymagających kobiet, udostępniła przestrzeń i zorganizowała drugie z cyklu spotkanie „Moda na Sztukę”, na którym goście mogli podziwiać prace Waksa. Na wydarzeniu nie zabrakło osobowości ze świata kultury i sztuki. Przybyli m.in. Helena Norowicz, Organek, Leszek Stanek, Aleksandar Milicevic czy Łukasz Lukebook Kędzior.