Pielęgnacja skóry jesienią - porady - issue27.pl
 • URODA  • PIELĘGNACJA  • Pielęgnacja skóry jesienią – porady

Pielęgnacja skóry jesienią – porady

Jesień to nie tylko wielki powrót kraty oraz kultowej Pumpkin Spice Latte , to także znak, że czas bardziej zadbać o skórę. W okresie przejściowym cera potrzebuje specjalnej ochrony, dlatego podajemy parę cennych zasad, o których powinniśmy pamiętać:

 

 

Nie wysuszaj!

 

Ochłodzenie powietrza to dla ciebie znak, że koniecznością jest wprowadzenie do codziennej rutyny pielęgnacyjnej więcej produktów nawilżających. Mydło możesz schować głęboko do szafki, w tym okresie za niezbędny uznaje się delikatny żel myjący oraz nawilżający balsam do pielęgnacji ciała. 

 

 

 

Delikatne oczyszczanie + nawilżanie

 

 

Wraz ze spadkiem temperatury nasza skóra staje się bardziej podatna na oddziaływanie czynników zewnętrznych tj. wiatr, czy deszcz. Staraj się ograniczyć peeling do jednego w tygodniu. Skoncentruj się na delikatnym oczyszczeniu i nawilżaniu balsamem. 

 

 

 

 

 

Filtry obowiązują także po wakacjach

 

 

Pamiętajmy, że koniec lata nie oznacza końca pielęgnacji skóry przed szkodliwym działaniem promieni UV, dlatego wskazane jest używanie kremów zawierających filtr ochronny.

 

 

 

 

Przeciwutleniacze na pomoc

 

 

Zimna temperatura skurcza naczynia krwionośne, dlatego może utrudniać krążenie. Bez właściwego przepływu krwi, Twoja skóra może przybrać odcień ziemnisty. Aby nie stracić blasku, poszukaj przeciwutleniaczy, które są znane z pobudzania przepływu krwi, takich jak na przykład: rozmaryn, czy zielona herbata.