Berety i bosmanki, czyli najmodniejsze nakrycie głowy tego sezonu - issue27.pl
 • MODA  • Berety i bosmanki, czyli najmodniejsze nakrycie głowy tego sezonu

Berety i bosmanki, czyli najmodniejsze nakrycie głowy tego sezonu

Pierwsze zimowe dni już za nami. Warto pamiętać o nakryciu głowy, które nie tylko uchroni nas przed zimnem, ale również będzie doskonałym dodatkiem do niejednej stylizacji. Mowa tutaj oczywiście o beretach i bosmankach. Podpowiemy jak je nosić i gdzie znaleźć najciekawsze modele!

 

kolaż Julia Karcz

Dwie odsłony

W zaprezentowanej przez kolekcji Christiana Diora podczas Paris Fashion Week Fall 2017 dopełnieniem każdej stylizacji był skórzany beret. Dior przekonuje nas, że jego klasyczny beret będzie odpowiedni zarówno do dziennych, jak i bardziej wieczorowych kreacji.

 

kolaż Julia Karcz

Stopniowo ze swoimi propozycjami beretów i bosmanek na rynek wychodzą sieciówki. Nie nastawiajmy się jednak na moherowe berety, to nie one będą rządzić w tym sezonie, tylko te, bardziej odważne wersje. Skórzane modele, z metalowymi dodatkami, perłami czy w jednym z najmodniejszych kolorów tej jesieni – mocnej czerwieni, zagoszczą na sklepowych półkach. Bosmanki zazwyczaj w klasycznej czarnej bądź granatowej odsłonie. Dla bardziej wymagających znajdziemy również wersje z metalowymi detalami. Nasze ulubione znajdziecie w Mango, Simple czy na asos.com i sierkowski.pl.

Nam najbardziej podoba się zestawienie beretów w codziennych stylizacjach. Bardzo fajnie wyglądają w połączeniu z mini spódniczką, kabaretkami oraz ciepłym swetrem. 

kolaż Julia Karcz

Autor: Julia Karcz