Modowe podsumowanie roku 2017 roku - issue27.pl
 • TRENDY  • Modowe podsumowanie roku 2017 roku

Modowe podsumowanie roku 2017 roku

Huczne powitanie Nowego Roku mamy już za sobą, a początek stycznia sprzyja temu, aby jeszcze na chwilę spojrzeć wstecz i podsumować ostatnie 12 miesięcy. Zatrzymajmy się na chwilę i spójrzmy jaki był i co przyniósł rok 2017 w świecie mody.  

Co najchętniej nosiliśmy ?

Jak w każdym roku, tak i w 2017 mogliśmy dostrzec dominację kilku mocnych trendów.  

#krata To właśnie ona królowała w naszych szafach przez ostatnie miesiące . Wzór ten pojawiał się  przede wszystkim na marynarkach i płaszczach.

https://www.instagram.com/p/Bb9sZISBE2W/?taken-by=fashioninpills

#welur Ten materiał można było znaleźć dosłownie wszędzie. Marynarki, sukienki a nawet spodnie. Welur był zdecydowanie hot!

#puchówki Praktyczne, ciepłe i supermodne. Długie do ziemi lub te ledwo sięgające bioder, wszystkie były obiektem pożądania.  

https://www.instagram.com/p/BdM5E3-hVq_/?taken-by=fashioninpills

#bieliźniane sukienki  Sukienki udające nocne halki były hitem wiosny i lata. Look z kategorii out of bed był strzałem w 10.

#koszulki z przesłaniem T-shirty z hasłami zalały sieciówki ale także wybiegi. Najbardziej popularny? Zdecydowanie ten od Diora z hasłem “We should all be feminist”.

Najciekawsze wydarzenia modowe w 2017

Girlpower : W 2017 r rządziły kobiety! Coraz częściej właśnie one dochodziły do głosu. Działo się na wybiegach jak i poza nimi.  To był nasz rok !

Phoebe Philo odchodzi z Celine : Jest to jeden z najświeższych newsów ze świata mody. 22 grudnia po dokładnie 10 latach Phoebe Philo ogłosiła swoje pożegnanie z marką. 

Reserved podbija Anglię :  Marka Reserved wkroczyła na rynek brytyjski otwierając pierwszy  sklep na londyńskiej  Oxford Street. Ponadto w najnowszej kampanii polskiej marki pojawiła się ikona modellingu Kate Moss.  

Polski “Vogue” nadchodzi : Tą wiadomością przez kilka tygodni żyli wszyscy. Nasz kraj doczekał się własnej edycji prestiżowego magazynu modowego .  Premiera już niedługo. Czekamy z niecierpliwością.

H&M x ERDEM : Jak każda kolaboracja popularnej sieciówki z projektantami, tak i kolekcja Erdem przyciągnęła prawdziwe tłumy. Projekty brytyjskiej marki rozeszły się w mgnieniu oka. 

Guccimania : Można śmiało pokusić śię o stwierdzenie że rok 2017 minął nam pod znakiem Gucci. O najpopularniejsze torby, paski czy koszulki tej marki ustawiały się niemałe kolejki. Ciężko wskazać influencerkę która nie miałaby na instagramie zdjęć z logo tego brandu.

Autor: Magda Kołsut