(Do)wody urody! - issue27.pl
 • URODA  • PIELĘGNACJA  • (Do)wody urody!

(Do)wody urody!

Funkcjonujemy w czasach, gdy półki  drogeriach, perfumeriach i aptekach uginają się od kosmetyków o zaawansowanych formułach. Wszystkie z nich składają obietnicę: ekspresowo wygładzają zmarszczki, cofają czas i przywracają blask. Dlatego często tak trudno docenić jest najprostszy (a bardzo skuteczny!) kosmetyk – wodę. A bez niej, nawet najdroższy krem nie spełni swojej funkcji.

#Wszystko (w) płynie

Bez wody trudno jest stworzyć jakikolwiek kosmetyk. Zazwyczaj stanowi ona około 70 – 80% każdego kosmetyku – niezależnie czy jest to krem do twarzy, balsam do ciała, czy szampon do włosów. Woda pełni funkcję swojego rodzaju rozpuszczalnika substancji aktywnych i jest ich nośnikiem. 

# Woda z wnętrza ziemi

Wody termalne to wody podziemne. Ich temperatura jest wyższa niż średnia temperatura otoczenia. Znajdują się głęboko pod powierzchnią ziemi, a gdy wydostają się na jej powierzchnię nabierają korzystne dla zdrowia i urody właściwości. Pierwiastki zebrane w długiej wędrówce wody są idealne do wykorzystania do pielęgnacji twarzy. Mają udowodniony korzystny skład mineralny, w którym znajdziemy mnóstwo pierwiastków aktywnych.

# Woda micelarna

Wody i płyny micelarne od kilku lat cieszą się ogromną popularnością. A to dlatego, że dają uczucie idealnie czystej skóry, bez uczucia ściągnięcia. Czym płyn micelarny różni się od tradycyjnych mleczek do demakijażu czy toników? Zawiera micele. Cząsteczki, które w powiększeniu wyglądają jak kulki, otoczone dużą ilością kulek. Te na zewnątrz mają właściwości przyciągające wodę, a te wewnątrz mają za zadanie odpychać wodę, jednocześnie łącząc się z tłuszczami. Dlatego płyn micelarny dobrze sobie radzi z zanieczyszczeniami skóry – zbiera do wnętrza miceli zanieczyszczenia tłuste (np. sebum, podkład oraz wodoodporne kosmetyki) i rozpuszcza w roztworze wodnym pozostałe. Woda z kranu tego nie posiada takich właściwości.

Wsparcie:

# Szklanka wody

To też kosmetyk! To antidotum na wszelkie problemy skóry. Picie wody sprawia, że skóra odzyskuje blask, poprawia się jej koloryt. Właściwe nawodnianie spowalnia też proces starzenia – zapobiega utracie elastyczności i powstawaniu zmarszczek. Jeśli nasza skóra się błyszczy lub mamy trądzik to najlepszym lekarstwem jest spożywanie wystarczającej ilości wody. Skóra przetłuszczająca się, to skóra przesuszona, której brakuje odpowiedniego nawilżenia. To informacja wysyłana przez nasz organizm, przypominająca o potrzebie nawadniania. 

 

*zdj. Noah Buscher