Czy stosowanie wody termalnej ma sens? - issue27.pl
 • URODA  • PIELĘGNACJA  • Czy stosowanie wody termalnej ma sens?

Czy stosowanie wody termalnej ma sens?

 

Woda termalna kojarzy się z uzdrowiskami oraz prozdrowotnymi kąpielami. Tak naprawdę jest ona krystalicznie czystą i naturalną wodą, która ma niezwykle pozytywny wpływ zarówno na kondycję skóry, jak i całego organizmu. Jakie korzyści wynikają ze stosowania wody termalnej? Poniżej przygotowałyśmy dla Was kilka ciekawostek na jej temat.

1/ Woda termalna pochodzi z ukrytych źródeł, nawet na głębokości 6000 metrów w skorupie ziemskiej. W trakcie wydobywania jej przez kolejne warstwy ziemi, woda nabiera wielu cennych właściwości, głównie poprzez łączenie się z cząsteczkami mineralnymi pod wpływem ciepła obecnego we wnętrzu naszej planety. 

2/ Bardzo ważną zaletą wody termalnej jest to, że jest ona produktem czystym pod względem chemicznym, to znaczy, że nie ma w składzie żadnych sztucznych dodatków.

3/ Jest ona bardzo chętnie stosowana przez osoby, które borykają się z problemami skórnymi, takimi jak trądzik czy atopowe zapalenie skóry.

4/ Woda termalna ma działanie łagodzące i kojące, a także przenika do głębokich warstw skóry, co wpływa na odpowiedni poziom jej nawilżenia.

5/ Jest hipoalergiczna, a więc jej stosowanie jest bezpieczne, również w przypadku alergików.

6/ Świetnie sprawdzi się w upalne dni, gdyż zapewnia odświeżenie skóry i przyjemne ochłodzenie.

7/ Wpływa na zredukowanie powstałych na powierzchni skóry podrażnień i zaczerwienień.

8/ Odpowiedni poziom nawilżenia, dzięki zastosowaniu wody termalnej wpływa na wyeliminowanie efektu suchej i ściągniętej skóry. Pozostawia skórę miękką i dobrze zabezpieczoną przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

9/ Dzięki właściwościom przeciwutleniającym hamuje proces powstawania wolnych rodników i przeciwdziała starzeniu się skóry.

10/ Ponadto, woda termalna może łagodzić podrażnienia powstałe podczas zabiegów dermatologicznych.   

_______