Najbardziej klimatyczne kawiarnie w Paryżu - issue27.pl
 • PODRÓŻE  • Najbardziej klimatyczne kawiarnie w Paryżu

Najbardziej klimatyczne kawiarnie w Paryżu

Paryż, miasto tysiąca zabytków, muzeów, zachwycającej architektury. Dla osób szukających inspiracji, bądź takich, które chcą się przenieść w inną epokę, to raj na ziemi. Pokażemy Wam, że w Paryżu możecie zwiedzać nie tylko zabytki. Kawiarnie, też się do tego idealnie nadają. 

Café de Flore

Julia Karcz

Jako pierwsze przedstawiamy Wam Café de Flore, położona na rogu ulicy Rue Saint-Benoît, w dzielnicy Saint-Germain-des-Prés, w 6. okręgu Paryża. To miejsce powstało już w drugiej połowie lat 80. XIX wieku. Kawiarnia była miejscem spotkań paryskiej inteligencji. Często pojawiał się tam  Georges BatailleRobert Desnos, oraz Pablo Picasso. Znacie tą kawiarnie z ponadczasowych zielonych stolików oraz klasycznych filiżanek sygnowanych nazwą kawiarni. Będąc w Café de Flore koniecznie zamówcie omlet z ziołami, jest przepyszny.

Fragments Paris

Kolejne na naszej liście jest Fragments Paris Cafe. Bardzo klimatyczna kawiarnia przy 76 rue des Tournelles. Serwują śniadania przez cały dzień. Naszą ulubioną pozycją są tosty z jajkiem i awokado. Idealne miejsce na chwilę refleksji w otoczeniu pięknej architektury.  

Shakespeare and Company Café  

Julia Karcz

Kiedy po podziwianiu Notre Dame będziecie potrzebować chwili odpoczynku nie tylko z dobrą kawą, ale również książką z pomocą przychodzi Shakespeare and Company Café. Ta przeurocza kawiarnia ulokowana jest niecałe 400 metrów od słynnej katedry Notre Dame. Oprócz dobrej książki znajdziecie tam najlepsze herbaty w całym Paryżu.

 

Autorka tekstu i kolaży: Julia Karcz