Ministerstwo Dobrego Mydła - najlepsze surowce, dobre rzemiosło i ciężka praca - issue27.pl
 • URODA  • PIELĘGNACJA  • Ministerstwo Dobrego Mydła – najlepsze surowce, dobre rzemiosło i ciężka praca

Ministerstwo Dobrego Mydła – najlepsze surowce, dobre rzemiosło i ciężka praca

Ministerstwo Dobrego Mydła jest rodzinną inicjatywą mydlarską, powstałą w Kamieniu Pomorskim. Jej założycielki to siostry Anna i Urszula Bieluń. Myślą przewodnią pomysłu stało się motto sióstr:  „Najlepsze surowce, dobre rzemiosło i ciężka praca”. To właśnie dzięki tej zasadzie powstają zachwycające ręcznie robione mydła, aromatyczne peelingi i balsamy do ciała, aromatyczne wody kwiatowe, olejki rozpieszczające skórę oraz włosy.

Jak zrodził się pomysł na własne Ministerstwo? 

Z połączenia marzeń o mydle doskonałym, uwielbienia dystansu Monthy Pythona, zauroczenia książką i bohaterką „Czekolady” oraz podziwu dla bezkompromisowej pasji i skromności, o której opowiada film „Jiro śni o sushi”. Ani i Uli przyświeca jasny plan – zero marketingowych iluzji. Pragną marzyć i wymyślać, dążyć do doskonałości i jakością zdobywać serca. To szczere podejście i pasja daje im radość tworzenia i rosnącą grupę wielbicieli  kosmetyków sygnowanych marką Ministerstwo Dobrego Mydła.

 

„Każdego kolejnego dnia upewniamy się w jednym: dobra pielęgnacja to nie ta pochodząca z dziesiątek tub, butelek i słoiczków. To nie ta skomplikowana, trudna do wprowadzenia w życie, czasochłonna i kosztowna”– mówi Anna.

Według Ministerstwa codzienna pielęgnacja to prosty rytuał: dobre mydło, szampon, coś do zmywania i nawilżania twarzy oraz od czasu do czasu peeling. „Coś na suchości, bo żyjemy w szerokości geograficznej, która przez połowę roku serwuje nam życie w suchych, ogrzewanych pomieszczeniach. Nasz zestaw minimum mógłby się ograniczyć do dwóch kosmetyków: mydła węglowego, którym w podróży można umyć nie tylko ciało ale i włosy a nawet zęby oraz oleju malinowego – natłuścimy nim buzię, ciało i jeśli trzeba- końcówki włosów. Dużo łatwiej zdecydować się na spontaniczny wyjazd jeśli wiemy, że spakowanie plecaka zajmie nam dwie minuty. Kosmetyczka też podlega tym regułom. Proste i uniwersalne kosmetyki doskonałej jakości – nad tym próbujemy pracować na co dzień”.

Dobry surowiec to podstawa 

Ministerstwo Dobrego Mydła szuka dobrych surowców, tworzy rzetelne receptury i bez pośpiechu wprowadza je do sprzedaży. Stara się ekologicznie pakować zamówienia, nie używać plastikowych opakowań tam, gdzie nie jest to konieczne i nie drukować zbędnych ulotek czy folderów oraz wprowadziło recykling szklanych opakowań. Stara się być zawsze do dyspozycji klientów, odpowiadać na pytania i pomagać w kłopotach.

Hity marki

Wśród bestsellerów Ministerstwa Dobrego Mydła jest Peeling Śliwka, Olejek z nasion malin i Olejek z pestek śliwek, mydła, które otrzymały wyróżnienie Doskonałości Roku Twojego Stylu oraz najnowsze kosmetyk – Balsam w sztyfcie Śliwka. Ceny od 6,50zł – 69zł.

 

Zdjęcia: Materiały prasowe