Detoks sokowy - dzień dla naszego organizmu - issue27.pl
 • ZDROWIE  • DIETA  • Detoks sokowy – dzień dla naszego organizmu

Detoks sokowy – dzień dla naszego organizmu

Wraz z tak długo wyczekiwanym przez nas pierwszym dniem wiosny warto pomyśleć o zmiennie swoich nawyków żywieniowych na zdrowsze, oczyszczeniu organizmu z toksyn oraz odciążeniu układ trawiennego po dość ciężkim zimowym jedzeniu. Chociaż za oknem jeszcze mało wiosennie, z wyczekiwaną zmianą temperatury coraz rzadziej będziemy sięgać po rozgrzewające potrawki, zupy czy napary. Zastąpimy je sałatkami, smoothie oraz świeżo wyciskanymi sokami. 

Postaw na jednodniowe oczyszczenie

Jednodniowy detoks sokowy to świetne rozwiązanie niemal dla każdego! To doskonała regeneracja układu trawiennego dla tych, którzy czują się przejedzeni, ociężali, bez energii i werwy do życia oraz świetny pierwszy krok do nowego stylu życia dla tych pragnących zmienić swoją dotychczasową dietę na lepszą-zdrowszą. 

Detoks sokowy to wbrew temu co może się wydawać nie głodówka w celu redukcji wagi tylko świadoma regeneracja. Wytchnienie dla naszego organizmu, narządów które dzień w dzień pracują na pełnych obrotach zmagając się z trawieniem pokarmu. Soki tłoczone na zimno zachowują same najcenniejsze składniki – wszystkie witaminy, minerały i wartości odżywcze. Dodatkowo wzbogacane o superfoods (np. nasiona chia czy siemię lniane) co sprawia, że stają się jeszcze bardziej odżywcze i pożywne. Napoje otrzymywane metodą cold press są niepasteryzowane. W większości bez dodatku substancji słodzących, a ich odpowiednio dobrane i przemyślane kompozycje smakowe sprawią, że pokochasz warzywa i owoce. 

Wyższy poziom oczyszczenia

Dla tych oczekujących  bardziej spektakularnych efektów takich jak usprawnienie metabolizmu, polepszenie cery czy zwiększenie odporności oraz w konsekwencji utraty zbędnych kilogramów rozwiązaniem może być 3-5 dniowy detoks. Jednak wymaga on wcześniejszego przygotowania, zaplanowania i co najważniejsze nie jest odpowiedni dla wszystkich.

Natomiast o jednodniowy detoks sokowy może pokusić się każdy! Nie wymaga dużego poświęcenia, a organizm nam za to podziękuje. To doskonały krok ku zmianie nastroju a także poczuciu się lekko i świeżo! 

Po pierwsze: nawadniaj się!

Pamiętajmy jednak o odpowiednim nawodnieniu i regeneracji!  Zalecane są woda z cytryną lub napary ziołowe, a także spacery lub lekka aktywność fizyczna jak np. joga. 

Warto więc zainwestować w taki jeden dzień na sokach by przywitać wiosnę z pełną energią i nową werwą do życia! To świetna okazja, żeby ten dzień poświecić całkowicie dla siebie i dać sobie chwilę relaksu i przyjemności, bo każdy z nas przecież na to zasługuje!

Poniżej przedstawiamy firmy które sprawią, że twój detoks będzie kolorowy, pożywny i pełen wartości odżywczych i dzięki którym będziesz chciała częściej sięgać po soki! W miejscach tych dostaniesz pojedyncze butelki lub gotowy i uprzednio przemyślany set na jeden dzień! 

 

Natura Cold Press

The Cold Press Juices

My Juicy Jar 

Juice Press People

Think Love Juices

Autorka: Magdalena Flaga