COS nowa kolekcja SS18 - issue27.pl
 • MODA  • EDITORIAL  • COS nowa kolekcja SS18

COS nowa kolekcja SS18

Kolekcja COS na wiosnę i lato 2018 eksploruje organiczne formy i naturalne materiały, a jednocześnie szuka odbicia w przeszłości, teraźniejszości i wyobrażonej przyszłości. W rezultacie tych inspiracji, powstała seria subtelnych, współczesnych klasyków, modułowo skomponowanych, co oznacza możliwość wymiany i ponownego kompletowania w całkiem nowym charakterze. 

W koncepcji projektowania tej kolekcji i samym procesie twórczym dostrzega się mocne inspiracje fakturą i właściwościami papieru, który stał się wyraźnym i czytelnym impulsem, poczynając od zaprojektowanych wykrojów, przez drapowanie, aż po wykorzystanie technologii 3D. Dzięki temu designerzy mogli rozwinąć kolekcję o nowe proporcje i detale realizowane w czystej i precyzyjnej formie. Jeśli chodzi o odniesienie do czasu, jego wpływ jest wyczuwalny w tradycyjnych metodach rzemieślniczych i w projektach odkrywanych na nowo, cechujących się futurystycznym duchem i bezpretensjonalnym, niemal ascetycznym dramatyzmem.  

Trzyczęściowy garnitur, próba najwyższej jakości krawiectwa, został ponownie opracowany dzięki zastosowaniu nowych tkanin, nieoczywistych drapowań i przepastnych elementów zmieniających sylwetkę i załamujących się na ciele. Nowe spojrzenie zyskały również klasyki, w których zastosowano niespodziewanie odważne materiały i detale, które mogłyby się z pozoru wydawać  nie na miejscu.  

Projekty ożywają dzięki zastosowaniu różnych form bawełny – teksturowanej, powlekanej, szeleszczącej, gniecionej. Dzianiny różnej wagi i gęstości są robione ręcznie z niezwykle delikatnych jedwabi, mięsistych przędz papierowych i krochmalonej letniej wełny. Techniczne innowacje, jak powlekany Tyvek są urozmaiceniem, które pozwala na nowo zinterpretować ponadczasowe ubrania. Kompozycje są dopełnione naturalną, wyrafinowaną paletą kolorów, z eleganckim wachlarzem od najczystszej bieli, przez organiczny papier, odcienie inspirowane drewnem, aż po brązy kojarzone z pudrowymi akcentami ochry, zielonych liści, miętą, granatami, petrolami i bogatymi czerwieniami.

W kolekcji dla kobiet wprowadzamy koncept przetłumaczony na nowy język: przebudowane płaszcze z organicznie złagodzoną linią ramion, transparentne kamizelki, dzianinowe sety z przeskalowanymi proporcjami oraz krawiectwo o nieoczekiwanych długościach i cięciach. Innowacyjne detale uwzgedniają m.in. potrójne zapięcie. Warstwy są kluczowe w konkretnych projektach, ale również w zestawieniu looków. Eklektyczne elementy tworzą przemyślany koncept modnego akcesorium. Torba typu shopper pojawia się w wersji lakierowanej skóry w kolorze kości słoniowej, kopertówka zyskała podłużną formę dzięki matowej metalowej rączce, a prostokątna, skórzana torebka zwieńczona techniczną rączką zaopatrzona jest w funkcjonalne zapęcia na froncie i tyle. W trampkach wykorzystujemy technologię fly knitted, co skutkuje całkiem nową propozycją stylizacyjną. Srebrna biżuteria natomiast wydaje się jakby płynna, organiczna, przyjmująca aerodynamiczne, obłe formy. Wnikające w sylwetkę krawaty są detalem, który pojawia się w kolekcjach męskiej i damskiej.

[Best_Wordpress_Gallery id=”180″ gal_title=”cos ss18″]