Wszystkie odcienie bieli - jak ożywić białe wnętrze - issue27.pl
 • TRENDY  • Wszystkie odcienie bieli – jak ożywić białe wnętrze

Wszystkie odcienie bieli – jak ożywić białe wnętrze

Biel, to jeden z tych odcieni, które niezależnie od aranżacji doskonale wkomponują się w każde wnętrze. Jej uniwersalność pozwala na zastosowanie różnorodnej stylistyki. Ważną zaletą tego koloru jest także fakt, że optycznie powiększa pomieszczenie. Mimo tak funkcjonalnych zalet, białe przestrzenie często tracą swoją wyrazistość, co zrobić, aby temu zapobiec?

Białe wnętrza wcale nie muszą być zachowawcze i nudne. Ściany w tym kolorze optycznie powiększają przestrzeń, są także idealnym tłem dla akcesoriów i mebli, które chcemy wyeksponować. Najważniejszym aspektem takich aranżacji jest postawienie na nowoczesny, wyrazisty design, który wnosi do surowych pomieszczeń nową jakość i przykuwa spojrzenia– radzi Kamil Maślanka z BoConcept Warszawa.

Inspiracje z północy 

Biel jest często wybierana jako wiodący kolor podczas urządzania mieszkań w Skandynawii ze względu na niewielką ilość światła. W Polsce również rzadko mamy okazję cieszyć się promieniami słońca przez cały dzień, dlatego biel na stałe zagościła również w naszych wnętrzach. Niezwykle istotną rolę w skandynawskich wnętrzach pełni odpowiednio dobrane oświetlenie. 

 

Meble w roli głównej

W białym wnętrzu to wyposażenie wysuwa się na pierwszy plan. Powinno więc przykuwać spojrzenia intrygującym kształtem, kolorem bądź fakturą i nadać przestrzeni wyjątkowy charakter.