Artystki na Instagramie, które warto obserwować - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • Artystki na Instagramie, które warto obserwować

Artystki na Instagramie, które warto obserwować

Instagram to inspirująca platforma, dzięki niej utalentowane osoby mogą bezpłatnie promować swoją działalność i zarażać kreatywnością. Od dłuższego czasu oprócz blogerów podróżniczych, kulinarnych i modowych z przyjemnością obserwuję także konta artystów. Poniżej przedstawiam parę moich ulubionych profili, których stylowy i artystyczny klimat z pewnością przypadnie większości do gustu.

Daniella Jones aka @dandanjones

Pochodząca z Kopenhagi 23 -letnia malarka stymuluje wyobraźnię pięknymi zdjęciami swoich prac. Oprócz tworzenia cudownych obrazów, Daniella zajmuje się także makijażem. Podczas wywiadu dla THE CONTEXT wyznała, że podczas malowania najchętniej słucha hip hopu z lat 90’ , Grime, reggae & Sam Smith. 

Christiane Spangsberg @christianespangsberg

O tej wspaniałej dziewczynie całkiem niedawno pisała Julia Karcz (klik). Jednak nie tylko jej prace są zachwycające stylowy feed wprawia w zachwyt i inspiruje.

Caroline Walls @carolinewallsart

Australijska artystka multidyscyplinarna, zajmująca się malarstwem, rzeźbą, grafiką oraz rysunkiem. Obecnie mieszka i pracuje w Melbourne. Wcześniej pracowała jako dyrektor kreatywna w branżach beauty & fashion. Jej konto na Instagramie to cudowne prace, dla których tło stanowią, stylowe wnętrza, w paryskim stylu.

Ines Longevial @ineslongevial

Francuska hiszpańskiego pochodzenia, w swoich dziełach inspiruje się twórczością mistrza Picassa. Tematyka jej działalności skupia się głównie na dwóch tematach: kobiecości oraz naturze, uchwyconych w cudowny, artystyczny sposób. 

Cathelijne Biskop @cateadriana

Cate pochodzi z Holandii. Jej prace to przede wszystkim obrazy oraz ilustracje. Ich motywem przewodnim są różnorodne linie. W swoich dziełach uwielbia eksponować siłę kobiecości i piękno natury. 

 

Autorka: Kamila Cichocka