Majowy city break - gdzie warto pojechać? - issue27.pl
 • PODRÓŻE  • Majowy city break – gdzie warto pojechać?

Majowy city break – gdzie warto pojechać?

Amsterdam

Amsterdamu nie mogliśmy pominąć w naszym zestawieniu. Miasto pełne kanałów, tysiąca mostów i klimatycznych kamienic. W Scandinavian Embassy (Sarphatipark 34, 1072 PB) i Bocca Coffee Roasters (Kerkstraat 96HS, 1017 GP ) wypijecie najlepszą kawę i zrobicie super zdjęcia na Instagrama ☺. Muzeum Van Gogha jest „must see” stolicy Holandii, jednak pamiętajcie o wcześniejszym zakupie biletów przez stronę internetową. Nie zapomnijcie o sklepach vintage, w Amsterdamie jest ich mnóstwo i można w nich znaleźć perełki. Do naszych ulubionych należą Bij Ons, Episode, Rumors.  Kolejnym interesującym punktem miasta jest Stedelijk Museum, zobaczycie tam działa Picassa czy Moneta. Na wieczorny spacer wybierzcie się po dzielnicy De Pijp, jest to bardziej młodzieżowa część miasta, gdzie znajdziecie mnóstwo modnych knajp i fajnych sklepów. Na parę godzin warto wypożyczyć rower, żeby przejechać się po paru dzielnicach i poczuć prawdziwy klimat Amsterdamu. 

Amalfi

Malownicze, włoskie nadmorskie miasteczko -Amalfi to położone nad Zatoką Salerno.
Obecnie Amalfi to popularny nadmorski kurort. Miasto usytuowane jest na stromych klifach wzdłuż morskiego wybrzeża i składa się głównie z wąskich uliczek oraz niezliczonej ilości schodów. W samym sercu Amalfi znajdziecie zabytkową Katedrę św Apostoła Andrzeja (Duomo di Amalfi). Miasteczko jest idealną odskocznią od codzienności. Stragany ze świeżymi owocami znajdziecie na każdym rogu. Dodatkowo w Pasticceria Andrea Pansa możecie zjeść najlepsze tiramisu w Waszym życiu. 

Porto

Portugalskie malownicze miasto położone nad morzem oraz nad piękną rzeką Duoro, która jest jedną z największych wysp półwyspu Iberyjskiego. Będą w mieście warto przejść się starą dzielnicą portową – Riberia, która obecnie słynie z bardzo dobrych, drogich retauracji, uwielbiana przez turystów. W Porto nie zabraknie kadrów do klimatycznych zdjęć, a wszystko za sprawą Azulejos, są to cienkie najczęściej kwadratowe płytki ceramiczne pokryte szkliwem. Ich powierzchnia może być wielokolorowa, jednak Porto charakteryzuje się niebieskimi azulejos. Miłośnicy dobrej książki i pięknych wnętrz muszą się wybrać do księgarni Livraria Lello, istnieje od 1906 roku i jest uznawana za jedną z najpiękniejszych na świecie. Dla wielbicieli czekolady mamy Chocolateria Equador – sklep z czekoladą najwyższej jakości, dodatkowo pakowana jest w piękne retro opakowania.

 

Autorka: Julia Karcz