Filmowe podróże. Kierunek Grecja - 5 filmów, dzięki którym poczujesz się jak na wakacjach - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • Filmowe podróże. Kierunek Grecja – 5 filmów, dzięki którym poczujesz się jak na wakacjach

Filmowe podróże. Kierunek Grecja – 5 filmów, dzięki którym poczujesz się jak na wakacjach

Wydaje się, że trudne czasy dla podróżujących już minęły i na nowo możemy swobodnie planować wakacyjne destynacje. Czas pandemii, choć ciężki to wielu z nas skłonił do ponownego przeanalizowania naszego życia, skupienia się na rzeczach, mających największe znaczenie.

Są tacy, którzy zdecydowali, że odwiedzą najpiękniejsze miejsca na ziemii, a jednym z nich bez wątpienia jest Grecja. Kierunek od zawsze był wymarzonym miejscem docelowym dla milionów ludzi na całym świecie. Znajdziemy tam nie tylko ogromne dziedzictwo historyczne, ale także malownicze widoki, smaczne jedzenie i niezwykle gościnnych oraz sympatycznych ludzi.

Jeśli, więc Grecja jest w Twoich wakacyjnych planach, to warto przygotować się do tej wyprawy. Dlatego polecamy 5 filmów, które wprowadzą Cię w magiczny klimat tego kraju.

1.Shirley Valentine 

To kinowa poróż na Mykonos. Słońce, morze, romans, stół nad wodą z wszechobecnym meze i ouzo. Shirley to 42-letnia znudzona gospodyni domowa z Liverpudlian, która wybiera się na wakacje do Grecji i spotyka miejscowego mężczyznę, który dodaje jej pewności siebie.

2.Mamma Mia

Ten film zapewnia wszystko: gwiazdorską obsadę, melodyjne piosenki oraz piękno Skopelos. Zalicza się ona do najbardziej zielonych, greckich wysp, znajduje się w pobliżu Skiathos i Alonissos. Ten współczesny musical, bazujący na utworach ABBy opowiada o losach samotnej amerykańskiej matki, która uczyniła Grecję swoim domem. Jej córka planuje wyjść za mąż w ich małym hotelu na greckiej wyspie, a brak ojca, który mógłby wydać pannę młodą jest powodem wielu zabawnych niespodzianek.

3.Grek Zorba

W 1964 roku Anthony Quinn wcielił się w niesamowitą rolę Alexisa Zorbasa, kreteńczyka w średnim wieku z ogromnym apetytem na życie. Angielski pisarz wybiera się na Kretę, bo właśnie odkrył, że otrzymał tam spadek. Ale jego życie zakłóca Zorba. Gdy pisarz odkrywa ziemskie przyjemności Krety, jego spojrzenie na życie zmienia się na zawsze.

4.Chłopiec na delfinie

Akcja filmu rozgrywa się na pięknej wyspie Hydra. To zaledwie godzinę drogi od Aten. To tam właśnie włoska piękność Sophia Loren przedstawia idealny obraz greckiego letniego wytchnienia.

5.Stowarzyszenie wędrujących dżinsów

W tym filmie towarzyszymy między innymi jednej z „sióstr” stowarzyszenia podczas jej w podróży do Grecji. Alexis Bledel jako Lena Kaligaris odwiedza swoich dziadków na Santorini. Cały koncept filmu opiera się na powieści Ann Brashares o tym samym tytule – Stowarzyszenie wędrujących dżinsów. Opowiada historię czterech najlepszych, nastoletnich przyjaciółek, przygotowujących się do spędzenia pierwszego lata osobno. Podczas ostatniego wspólnego wyjścia na zakupy natrafiają na parę dżinsów, które idealnie pasują na każdą z nich. Postanawiają podzielić się nimi latem, a film ukazuje ich przygody.