Styl boho we wnętrzach - inspiracje i charakterystyka - issue27.pl
 • TRENDY  • Styl boho we wnętrzach – inspiracje i charakterystyka

Styl boho we wnętrzach – inspiracje i charakterystyka

Od jakiegoś czasu styl boho staje się co raz bardziej popularny nie tylko w modzie skupiającej się na odzieży i dodatkach, ale także we wnętrzach. W jaki sposób się kształtował, gdzie ma swoje korzenie oraz jakie są jego cechy charakterystyczne? 

Boho, co to właściwie znaczy?

Nazwa „boho” wywodzi się od francuskiego słowa la bohème, co w tłumaczeniu na język polski oznacza bohemę, cyganerię artystyczną, zyjącą według własnych zasad. Dla przedstawicieli tego nurtu najważniejsza jest wolność, niezależność oraz swoboda twórcza. Wszystkie te cechy dają sporą dowolność twórczą w procesie aranżowania wnętrza właśnie w tym stylu. 

Boho charakterystyka

To, co szczególnie charakteryzuje nurt boho, to łączenie pozornie niepasujących do siebie elementów, kierując się własnym gustem i intuicją. Styl boho, to przede wszystkim bogactwo wzorów, kolorów oraz materiałów. Duże znaczenie mają także elementy świadczące o znaczeniu sentymentalnym na przykład pamiątki z podróży, pocztówki, zdjęcia. Pomieszczenia urządzone w tym stylu są przytulne i nieformalne. Sprawiają, że czujemy się jak we własnym królestwie, zbudowanym na fantazjach i wspomnieniach. Jako dodatki świetnie sprawdzą się barwne dywany oraz naczynia vintage. 

Boho i natura

Urządzając wnętrze w stylu boho należy pamiętać o tym, że bazuje on na naturalności, czyli tzw. barwach Ziemi, które świetnie komponują się z miedzią, drewnem, wikliną oraz kamieniem. Te materiały stanowią świetną bazę dla kolorowych tekstyliów oraz ręcznie wyrabianych ozdób. 

We wnętrzu boho nie może zabraknąć także roślinności. Domowa dżungla to kolejny bardzo charakterystyczny element tego stylu. Pamiętajmy, że zieleń działa kojąco i relaksująco, więc im więcej roślin, tym lepiej. 

[Best_Wordpress_Gallery id=”238″ gal_title=”boho wnet”]