8 wnętrzarskich trendów na jesień według infuencerów - issue27.pl
 • TRENDY  • 8 wnętrzarskich trendów na jesień według infuencerów

8 wnętrzarskich trendów na jesień według infuencerów

 

Nie jest tajemnicą, że najnowszych trendów we wnętrzach najlepiej szukać u influencerów. Ich zadaniem jest eksponowanie tego, co nowe i modne. Nie ma więc lepszego źródła, aby poznać kolory, tekstury i elementy dekoracyjne, które będą królowały w naszych domach tej jesieni.

Przejrzałam 8 moich ulubionych wnętrzarskich profili na Instagramie, aby dowiedzieć się, jakich tendencji możemy spodziewać się w najbliższych kilku tygodniach. Krótkie podsumowanie moich spostrzeżeń znajdziesz w poniższym tekście.

1.Styl Grandmillienal

Ten klimat wciąż zyskuje na popularności. Wzory inspirowane vintage pojawią się we wszystkim, od draperii, przez poduszki, po tapicerkę meblową. Trzeba to przyznać już oficjalne: wzorzyste tapety powracają w świeżej i nowoczesnej odsłonie!

2.Nieoczywiste palety barw

W tym roku wiosną i latem, w modzie pojawiło się wiele tonacji, które z łatwością przenieśliśmy także na wnętrza. Taka tendencja zapewne utrzyma się również w sezonie jesiennym, a kolory takie jak czerwony, różowy i zielony ozdobią domy tych, którzy kochają zabawę barwami. Dla osób preferujących neutralną tonację również mam dobrą nowinę, zobaczycie w sklepach wiele nut oliwki, karmelu, a także delikatnych odcieni niebieskiego i szarego.

3.Suszone Kwiaty i Trawy

Uwielbiam trawę pampasową, suszoną pszenicę, kwiaty i piękne wysokie gałązki ze złotymi liśćmi. Moim celem na jesień jest umieszczenie wysokich gałązek liści w ciemnych, nastrojowych doniczkach i wazonach, podobnie jak zrobiła to Paulina @deer.home.

4.Tekstury

Wśród trendów, jakie spodziewamy się widzieć często w tym sezonie, z pewnością nie zabraknie mebli w ciemniejszym odcieniu drewna. Mogą pojawić się także takie w antycznym klimacie lub z elementami akcentującymi. Meble utrzymane w takiej stylistyce, doskonale skomponują się z głębokimi brązami i zielenią w aksamitnych i szorstkich tkaninach.

5.Intensywne kolory

W cieplejszych miesiącach wszyscy uwielbiali jasne barwy, jednak teraz nadszedł czas na intensywne odcienie z teksturą, inspirowane klimatem boho. Styl ten jako całość będzie bardziej popularny w tym sezonie. Wygląda na to, że nastrojowe brązy, bogate merloty, a nawet głębokie, morskie barwy wkradną się do naszych przestrzeni.

6.Czarne akcenty

Czarne drewniane meble powracają w wielkim stylu. W tym sezonie także dodatki w najmroczniejszej barwie zdobędą uznanie jako elementy dekoracyjne we wnętrzach.

7.Odcienie wina i wyblakłe tonacje

Spodziewamy się powrotu kolorów wina tej jesieni. Szczególnie w tekstyliach, takich jak obrusy, poduszki i koce. Tej jesieni modne będą również nadruki inspirowane stylem vintage.  

8.Odcienie brązu

Jesienią odcienie brązu przeżyją ważny moment. Dodają pomieszczeniom uspokajającego ciepła, powodując, że przestrzeń zyskuje uspokajający i przytulny klimat.