Kinowy Londyn. Filmy nakręcone w stolicy Wielkiej Brytanii - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • Kinowy Londyn. Filmy nakręcone w stolicy Wielkiej Brytanii

Kinowy Londyn. Filmy nakręcone w stolicy Wielkiej Brytanii

 

Londyn to miasto nieograniczonych inspiracji. Każda dzielnica jest inna i ma swój unikalny klimat, dzięki czemu stanowi świetną scenerię do kręcenia kinowych hitów. Nie dziwi więc fakt, że podczas odwiedzania stolicy Wielkiej Brytanii z łatwością można natknąć się na ekipę filmową. Właśnie tam powstało kilka cudownych filmów, które mimo upływu czasu wciąż cieszą się ogromną popularnością.

Sama chętnie wracam do Londynu co jakiś czas. Moje ulubione okolice to Kensington, Notthing Hill oraz sąsiedztwo Harrodsa. Muszę przyznać, że spacer śladami bohaterów moich ulubionych filmów to niezwykłe doświadczenie. Zawsze wtedy wracam myślami do ulubionych scen. Dlatego przed odwiedzeniem tego pięknego miasta warto obejrzeć filmy, które zainspirują do spacerów oraz poznawania i odkrywania uroczych zakamarków Londynu. Poniżej znajdziecie kilka filmów nakręconych w tej pięknej metropolii. Nie dziwcie się, że w tak wielu z nich gra Hugh Grand! ??‍♀️

1.Notting Hill

William Thacker grany przez Hugh Granta, zamieszkuje uroczą londyńską dzielnicę indywidualnych dusz – Notting Hill. Jest rozwodnikiem, pracuje w księgarni, a jego współlokatorem jest ekscentryczny Spikeer. Jednak pewnego dnia, jego księgarnię odwiedza znana aktorka – Anna Scott – w tej roli Julia Roberts. Wizyta gwiazdy zapoczątkowuje szereg zmian w życiu Williama.

2.Czas na miłość/ About time

W wieku 21 lat Tim Lake odkrywa, że ma niezwykły talent – potrafi podróżować w czasie. Bohater postanawia więc uczynić życie lepszym. Z czasem przekonuje się, że dar może być także przekleństwem.

3.To właśnie miłość

Film o miłości w wielu odsłonach uwielbiany przez wiele osób. Świąteczny klimat cudownego Londynu i perypetie zakochanych to przygoda, którą trzeba przeżyć!

4.Trzy wesela i pogrzeb

Charles – w tej roli Hugh Grant – jest częstym gościem na weselach. Sam jednak utrzymuje, że nie zamierza się żenić i tkwi w tym przekonaniu do momentu, aż poznaje uroczą Amerykankę – w tej roli cudowna Andie MacDowell. To właśnie noc spędzona z nią sprawia, że w Charlesie zaczyna kiełkować myśl o miłości na całe życie.

5.Marzyciel

Inspirującą i piękna opowieść o przyjaźni Jamesa Barriego z pewną wdową i jej synami. Film pokazuje jak ta znajomość zainspirowała pisarza do napisania Piotrusia Pana.