Gdzie jechać jesienią? Kilka ciekawych miejsc w Europie, które warto odwiedzić - issue27.pl
 • PODRÓŻE  • Gdzie jechać jesienią? Kilka ciekawych miejsc w Europie, które warto odwiedzić

Gdzie jechać jesienią? Kilka ciekawych miejsc w Europie, które warto odwiedzić

 

Poszukujesz miejsca idealnego na jesienny wypad w Europie? Zapewniamy, że nie jesteś jedyny/a.  Za nami Halloween, więc coraz bliżej do magicznego okresu, jakim jest świąteczny czas. Zanim jednak to nadejdzie, warto nacieszyć się jesienią, także podczas wyjazdów! W końcu przytulne wieczory pod kocem też mogą się znudzić…

Kiedy już ten jesienny relaks dopełnia się  i czujesz, że czas na jesienną wyprawę w jakieś nieznane miejsce, to idealny moment na kolejną podróż.  W naszym wpisie znajdziesz kilka ciekawych miejsc w Europie, które warto odwiedzić.

1.Jesień w Dolomitach – Włochy

Jesień to bardzo piękny czas na odwiedzenie tego malowniczego pasma górskiego w Europie! Na szczególną uwagę zasługuje okolica Cortiny D’Ampenzo, która jest absolutnie oszałamiająca w sezonie jesiennym. W tym czasie koniecznie trzeba też zobaczyć Lago Federa, Lago Sorapis, Passo Gardena i Passo Falzarego.

2. Amalfi- Positano

Wybrzeże Amalfi jest zawsze bardzo tłoczne. Jednak w listopadzie można uniknąć tłumów turystów i uciec przed upałem. Dokąd się udać?  Najlepiej wyruszyć z historycznego miasta Sorrento, na malownicze Capri, gdzie dotrzesz łodzią podziwiając piękny pas brzegowy Amalfi i położonej na zboczu wzgórza miejscowości Positano.

Przewodnik znajdziesz tutaj KLIK

3.Andaluzja

Aromatyczna oliwa z oliwek i świeże owoce morza – jeśli szukasz wspaniałej nadmorskiej atmosfery, wybierz się do południowej Hiszpanii. Znajdziesz tam cudowne widoki, wspaniałą mieszankę kultury i andaluzyjskiego uroku.

Przewodnik znajdziesz tutaj KLIK

4.Amsterdam

Wenecja Północy prezentuje swoje najlepsze oblicze w listopadzie. Tutaj możesz cieszyć się spokojnem nad kanałami z jesiennymi liśćmi spływającymi kaskadami po wodzie. Amsterdam jest piękny przez cały rok, ale szczególny urok zyskuje jesienią.

5.Paryż

Mówi się “Paris is always a good idea”. Ciężko się z tym nie zgodzić, biorąc pod uwagę fakt, że to miasto wygląda pięknie o każdej porze roku.  Jesienna paleta barw, prezentuje się w ogrodach publicznych i na tle paryskiej architektury po prostu oszałamiająco.

6.Londyn

Czy ci się to podoba, czy nie, jest to jedno z największych miast na świecie. Dodatkową zaletą jesiennej wyprawy jest fakt, że nie trzeba długo czekać w kolejkach do głównych atrakcji. Dla mnie Londyn jest zawsze spektakularnym wyborem, a wizyta w listopadzie z pewnością poprawi Ci nastrój.  Nie zapomnij odwiedzić studia Harry’ego Pottera, gdy już tam będziesz!

Nasze przewodniki po Londynie: 

Instagramowe miejsca w Londynie, które warto odwiedzić 

Miejsca z najlepszymi śniadaniami w Londynie – przewodnik

Kinowy Londyn. Filmy nakręcone w stolicy Wielkiej Brytani