Instagramowe miejsca w Londynie, które warto odwiedzić - issue27.pl
 • PODRÓŻE  • Instagramowe miejsca w Londynie, które warto odwiedzić

Instagramowe miejsca w Londynie, które warto odwiedzić

Londyn z pewnością ma swój charakterystyczny klimat. Oczywiście – ten klimat to czerwone budki telefoniczne, dwupiętrowe autobusy, brytyjski akcent, Big Ben, ale nie tylko. Jest to także bardzo zróżnicowane miasto, w którym postęp i otwarcie na nowości dosłownie na każdym kroku miesza się z brytyjskim zamiłowaniem do monarchii i konserwatywnej tradycji. 

Poniżej lista najbardziej klimatycznych, a niekoniecznie dobrze znanych miejsc w Londynie, które naprawdę warto sfotografować – nie tylko na Instagram. 

Petersham Nurseries

Ogród, szklarnia, sklep z designem, kawiarnia i restauracja w jednym miejscu. Petersham Nurseries to must-visit dla wszystkich, którzy chcą przywieźć z Londynu piękne zdjęcia albo niepowtarzalne dodatki do domu czy ogrodu. To miejsce wygląda jak scenografia w bajkowym filmie. Trudno uwierzyć, że istnieje naprawdę – można tylko zazdrościć osobom, które mieszkają w okolicy i mogą tam wpadać na kawę, kiedy tylko mają ochotę. Nawiasem mówiąc – Petersham Nurseries jest zlokalizowane w Richmond – jednej z najbardziej (obok Kensington i Chelsea) eleganckich dzielnic Londynu. W odróżnieniu jednak od Chelsea, Richmond ma bardzo lokalny charakter. Naprawdę warto oddalić się od centrum, żeby zobaczyć tę wyjątkową część miasta. 

Saatchi Gallery i Saatchi Store

Saatchi Gallery to jedna z najbardziej prestiżowych galerii sztuki współczesnej w Londynie. To, że z artystami, którzy wystawiają tam swoją twórczość, warto się zapoznać, jest oczywiste. Dla mnie równie fantastyczną atrakcją jak sama galeria jest zlokalizowany przy wyjściu Saatchi Store – sklep z książkami i designem. Można tam znaleźć najdziwniejsze książki poświęcone szeroko pojętej sztuce, piękne kartki pocztowe, wszelkie gadżety i dekoracje związane z filozofią i sztuką, a także całą gamę kreatywnych zeszytów.  

The Basics Store

Concept store obowiązkowy dla każdego, kto na Instagramie obserwuje minimalistyczne konta w naturalnych odcieniach. Albo dla każdego, kto uwielbia projekty Celine. Ten sklep to jakby rozwinięcie filozofii tej marki, choć współpracuje z mniej historycznymi i nie tak znanymi projektantami. Piękne kolory, wyjątkowe projekty i oczywiście niezwykle fotogeniczne wnętrze.

 Sketch

Sketch to osobliwa restauracja połączona z galerią. Wybrałam się tam, bo słyszałam, że to najpiękniejsza restauracja w Londynie. Okazało się, że to prawdopodobnie najpiękniejsza restauracja na świecie. Trudno opisać to miejsce w kilku zdaniach. Jest ogromne, ma kilka pomieszczeń, każde nawiązuje do innych kierunków w sztuce. Wszystko jest tam warte sfotografowania, nawet karta drinków. 

Madison Rooftop Bar

Ostatnie miejsce to Madison – bar zlokalizowany na dachu jednego z budynków przy St. Paul’s Cathedral. Restauracje i bary na dachu z reguły mają niesamowity klimat i są bardzo fotogeniczne, ale to miejsce jest absolutnie wyjątkowe. Będąc na tarasie Madison, można poczuć się, jakby kopuły St. Paul’s Cathedral dało się dosłownie dotknąć. Nie mówiąc już o tym, że jest stamtąd piękny widok na cały Londyn. A sam Madison Rooftop Bar to bardzo elegancka, chociaż absolutnie niepretensjonalna restauracja z rodzaju tych, w których z spotykają się bohaterowie anglojęzycznych seriali. 

Autorka: Kasia Jastrzębska