Świąteczne filmy, które warto obejrzeć. Nie tylko te znane! - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • Świąteczne filmy, które warto obejrzeć. Nie tylko te znane!

Świąteczne filmy, które warto obejrzeć. Nie tylko te znane!

 

Są filmy, które nadają się do oglądania przez cały rok. Jednak te dedykowane świętom, dają coś więcej, niesamowite doświadczenie. Można powiedzieć, że są w jakiś sposób uzależniające. Ciężko jest znaleźć osobę, która przynajmniej raz w życiu nie obejrzała chociażby kultowego – “Kevin sam w domu”. A to zaledwie jeden z tytułów, który pobudza apetyt na kolejne seanse w przytulnym, domowym zaciszu. Bo, czy w mroźny dzień jest coś przyjemniejszego, niż siedzenie na przytulnej kanapie z gorącą czekoladą  i filmem o tym pięknym czasie w roku?  

Zaczynajac od ponadczasowych klasyków, po nowsze wydania istnieje pozornie nieskończona ilość opcji do wyboru. Zebrałyśmy więc najlepsze świąteczne filmy, zapewniające rozrywkę przez cały sezon.

1.Cztery gwiazdki

W tej mocno niedocenianej świątecznej komedii para Brad i Kate musi spędzić Boże Narodzenie, włócząc się po kwartecie rodzinnych spotkań, po tym, jak ich egzotyczne plany wakacyjne niespodziewanie się nie powiodły. Podczas gdy Brad odlicza godziny do zakończenia spotkań z krewnymi, Kate zaczyna się zastanawiać nad swoimi wyborami życiowymi…

2.Święta u Christmasów

Świąteczne spotkanie czterech sióstr o różnych charakterach i odmiennych stylach życia obfituje w różne niespodzianki. Zmuszoną do spędzenia wspólnie czasu rodzinę, zaskakuje dawno niewidziany ojciec, który niespodzianie zjawia się na święta.

3.Dziadek do orzechów, musical 1993

Bajeczny i przyjemny klimat, idealny dla dorosłych, którzy lubią czasem pomarzyć i przenieść się do świata dziecięcych wyobrażeń. Musical opowiada o dziewięcioletniej Marie, która dostaje od swojego wujka specjalny prezent bożonarodzeniowy. Dzięki niemu dziewczynka przenosi się do krainy, gdzie zabawki mówią i istnieją wróżki. W filmie zobaczymy m.in. uroczego Macaulaya Culkina.

4.Elf

Co to za Boże Narodzenie bez oglądania Willa Ferrella przebranego za elfa? W tym niezwykłym klasyku, Buddy, jako dziecko zostaje przypadkowo przeniesiony na Biegun Północny i dorasta wśród elfów Świętego Mikołaja. Jednak kiedy osiąga pewien wiek, udaje się w podróż do Nowego Jorku, by odnaleźć swojego prawdziwego ojca i po drodze wprowadza chaos. 

5.Holiday 

Amanda Woods (Cameron Diaz) produkuje zwiastuny filmowe w Los Angeles, Iris (Kate Winslet) pracuje jako redaktorka w londyńskiej gazecie. Amerykanka zrywa ze swoim partnerem i postanawia wziąć urlop, Brytyjka w tym samym czasie dowiaduje się, że jej były, którego nadal kocha, jest zaręczony z inną kobietą. Dwie nieznajome postanawiają uciec od problemów i zamienić się domami na okres świąteczny. Amanda przeprowadza się do malowniczego domku w zaśnieżonej angielskiej wsi, Iris wyrusza do słonecznej Kalifornii.

6.To właśnie miłość 

Bożonarodzeniowy klasyk, opowiadający dziewięć historii miłości, w którym wystąpiła plejada znanych aktorów, m.in. Keira Knightley, Emma Thompson, Alan Rickman, Hugh Grant. Bohaterowie kochają, są kochani, przeżywają zdradę i szukają swej miłości. Akcja filmu rozgrywa się pięć tygodni przed świętami, kulminacją wypada na wigilię, a w scenie końcowej wszyscy bohaterowie spotykają się na lotnisku Heathrow. Jedni wyruszają w podróż poślubną, drudzy czekają na swoich ukochanych, którzy właśnie powrócili do domu.

7.Świąteczny spadek 

Zanim ambitna dziedziczka Ellen Langford będzie mogła odziedziczyć firmę ojca, musi dostarczyć specjalną kartkę bożonarodzeniową byłemu partnerowi jej ojca w Snow Falls. Kiedy burza śnieżna zatrzymuje ją w miejskiej karczmie, odkrywa prawdziwy dar Bożego Narodzenia.

8.Randki od święta

Kiedy dwoje nieznajomych (Emma Roberts i Luke Bracey) ma dość wysłuchiwania pytań o to, czy nadal są singlami podczas świątecznych spotkań w rodzinnym gronie, zawierają pewien układ – stają się swoimi partnerami. To jeden z tych dobrych, niedocenianych klejnotów Netflixa, który warto obejrzeć!