Must see - nowe filmy świąteczne - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • Must see – nowe filmy świąteczne

Must see – nowe filmy świąteczne

 

W okresie świątecznym poza spotkaniami z bliskimi, zajadaniem się pysznym jedzeniem, błogim lenistwem, nadrabiamy również zaległości filmowe. Niektórzy z nas, sezon na oglądanie ulubionych produkcji w klimacie świątecznym rozpoczęli już kilka tygodni temu. Jednak są tacy, który uwielbiają celebrować to podczas trwania świąt. Niezależnie od tego, do jakiej grupy się zaliczasz, warto abyś zerknęła na naszą subiektywną listę nowych produkcji filmowych. 

1/ Świąteczny zamek

Sophie, autorka bestsellerowych książek  ucieka do Szkocji przed skandalem, który wybuchł po wydaniu jej ostatniej powieści. W trakcie pobytu na wyspach trafia na zamek, którym jest oczarowana. Kobieta bardzo chciałby go kupić, ale na przeszkodzie staje nieprzyjemny właściciel, który nie chce oddać posiadłości w obce ręce. 

2/ Kalifornijskie święta: światło miasta

Jest to druga część świątecznego filmu Kalifornijskie święta. Główni bohaterowie Callie i Joseph mają własną działalność – są właścicielami winnicy. Wszystko układa się bardzo pomyślnie, aż do pewnego czasu, kiedy Joseph będzie musiał na jakiś czas opuścić swoją wiejską posiadłość i udać się do Kalifornii. 

3/ Chłopiec zwany gwiazdą

Chłopiec o imieniu Nikolas wyrusza na północ, na koło podbiegunowe, aby odszukać swojego ojca, który z kolei wyruszył na poszukiwania wioski elfów. Chłopiec na szczęście nie jest sam, ponieważ towarzyszy mu mała myszka oraz nieco uparty renifer. Ta dość dziecinna i bajkowa historia pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych. 

4/ Randki od święta

Główni bohaterowie Sloane i Jackson nie należą do grona wielbicieli świąt Bożego Narodzenia. Zazwyczaj ich miejsce przy stole znajduje się pomiędzy małymi dziećmi albo wśród osób, z którymi nie do końca lubią spędzać czas. Przez przypadek poznali się w wyjątkowo nieudane święta i wtedy obiecali sobie, że będą swoimi partnerami “od święta” przez kolejny rok. Oboje nie przepadają za świątecznymi tradycjami i przy okazji nie żywią wobec siebie większej sympatii. Jednak po tych absurdalnych obchodach świąt, Sloane i Jackson odkrywają, że podoba im się to wspólne spędzanie świąt, które nie należą do ich ulubieńców. 

5/ Miłosna pułapka

To jedna z tegorocznych komedii romantycznych oferowanych przez  Netflixa na święta. Dziennikarka z Los Angeles poznaje w internecie pewnego mężczyznę. Na pierwszy rzut oka mogłaby sie wydawać, że jest to jej wymarzony partner. Dziewczyna postanawia polecieć niemalże na drugi koniec świata, aby go poznać. Jednak na miejscu okazuje się, że trafiła na fałszywy profil. 

6/ Bratnie święta

Mini serial opowiada historię pewnego muzyka Bastiana, który musi sobie zrobić przerwę od grania, aby zebrać nowe pomysły do kreatywnego działania. Mężczyzna wraca do rodzinnego domu na święta. Jak się okazuje, po przyjeździe czeka na niego kilka niespodzianek, które nie do końca są tymi pozytywnymi i przyjemnymi.  

_____