Filmy w świątecznym klimacie. Polecamy klasyki oraz nowe produkcje - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • Filmy w świątecznym klimacie. Polecamy klasyki oraz nowe produkcje

Filmy w świątecznym klimacie. Polecamy klasyki oraz nowe produkcje

 

Święta nadchodzą wielkimi krokami. Jeśli macie już prezenty dla bliskich, a choinka  zdobi Wasz dom, to najprawdopodobniej najlepszy moment, aby obejrzeć klimatyczne produkcje. Wszyscy znamy takie hity, jak Kevin sam w domu, czy To właśnie miłość, jednak filmowa i serialowa oferta na ten czas jest znacznie bardziej obszerna. W dobie szczytowej popularności serwisów streamingowych możemy odkryć perełki, których nie mieliśmy okazji obejrzeć do tej pory. Poniżej stworzyłam listę tytułów, jakie warto zobaczyć w najbliższym czasie.

1.Randki od święta

Dwoje młodych singli – Sloane oraz Jackson, którzy nienawidzą Świąt stawia na praktyczne rozwiązanie, czyli wzajemne towarzystwo podczas rodzinnych uroczystości. Robią to, aby uniknąć żenujących pytań o swoje życie uczuciowe. Efektem ich decyzji jest wiele zabawnych sytuacji. Z czasem odkrywają, że bardzo podoba im się robie znienawidzonych rzeczy razem.

2.Dash & Lily

Nietuzinkowa opowieść o zauroczeniu dwojga młodych nowojorczyków, którzy poznają się w niekonwencjonalny sposób. Wesoła, ale samotna Lily za namową swojego brata postanawia znaleźć bratnią duszę. Aby zrealizować plan, pozostawia w miejscowym antykwariacie notatnik, w którym znajdują wskazówki mające doprowadzić do tego, że po ich realizowaniu dojdzie do poznania się. Film jest bardzo przyjemny i wbrew pozorom nie mieści się w ramach sztampowych filmów świątecznych.  

3.To właśnie miłość

Hit wszech czasów! Komedia romantyczna, której akcja rozgrywa się w okresie świątecznym. W rolach głównych największe brytyjskie gwiazdy srebrenego ekranu: Hugh Grant, Alan Rickman, Colin Firth, Liam Neeson, Keira Knightley i Emma Thompson. Film opowiada o tym kogo kochają, jak są kochani, w jaki sposób poszukują miłości albo kogo nie moga nią obdarzyć. 

4.Holiday

Amerykańska produkcja, skupiająca się na dwóch bohaterkach: Iris redaktorce brytyjskiej gazety – granej przez Kate Winslet – oraz Amandzie – w tej roli Cameron Diaz.  Aktorka gra odnoszącą sukcesy producentkę zwiastunów filmowych. Obie Panie zamieniają się domami na świeta iii… Dodamy tylko, że w filmie gra Jude Law.

5.Cztery gwiazdki

Film to zabawna opowieść o małżeństwie, które w czasie świąt chce odwiedzić każde z czwórki swoich rozwiedzionych rodziców. Oczywiście nie obędzie się bez wielu zabawnych perypetii.  W rolach głównych występują  Reese Witherspoon i Vince Vaughn. 

6. Opowieść wigilijna (1999r.)

Ekranizacja słynnej książki Karola Dickensa, opowiada o człowieku, który wiedzie życie bogatego samotnika. Pewnego dnia zostaje zabrany w magiczną podróż w czasie. Trzy duchy pomagają mu spojrzeć na swoje postępowanie z innej perspektywy oraz uświadomić konsekwencje jego czynów. Czy uda mu się stać się lepszym człowiekiem? Ciekawostka: Opowieść wigilijna jest jedną z najczęściej ekranizowanych książek. 

 

7. Kochajmy się od święta

Co się stanie, kiedy przy jednym stole spotkają się cztery pokolenia rodziny Cooperów? Jedna z najzabawniejszych komedii, w której zobaczycie, jak niespodziewani goście mogą wywrócić rodzinne spotkanie do góry nogami.

8.Listy do M.

Niektórzy twierdzą, że film był inspirowany „To właśnie miłość”, my nie dokońca się z tym zgadzamy, jednak gwarantujemy, że produkcja jest warta uwagi, szczególnie w Święta! Jej wielkim atutem jest interesujący scenariusz i gwiazdorska obsada, w rolach głównych: Piotr Adamczyk, Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński, Agnieszka Dygant, Roma Gąsiorowska, Maciej Stuhr, Wojciech Malajkat i Agnieszka Wagner.

__________