Najlepsze filmy z Natalie Portman - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • Najlepsze filmy z Natalie Portman

Najlepsze filmy z Natalie Portman

 

Natalie Portman w tym roku obchodziła swoje 40 urodziny. Do tej pory zagrała w około 50 produkcjach filmowych i serialowych. Sławę zdobyła już jako 13-letnia dziewczynka wcielając się w kultową rolę Matyldy w filmie, Leon Zawodowiec, dzięki której jej kariera nabrała tempa. Od tego czasu Natalie Portman regularnie pojawia się na ekranach. Za główną rolę w filmie Czarny Łabędź z 2010 roku otrzymała Oscara oraz Złoty Glob za w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa.

Poniżej znajdziecie kilka wybranych pozycji z całej filmografii Natalie, które koniecznie trzeba obejrzeć.

1/ Leon Zawodowiec

Pewnego ​​dnia skorumpowana policja zabija swojego dostawcę narkotyków i jego rodzinę. Tragiczną sytuację przeżyła jedynie córka Matylda, w którą wcieliła się Natalie. Dziewczyna postanawia zemścić się na zabójcach, a owe zlecenia trafia do płatnego zabójcy Leona. Na pierwszy rzut oka mężczyzna wydaje się być cichy i spokojny, na pewno nie przypomina przestępcy.

2/ Jackie

Natalie w tym filmie wcieliła się w Jacqueline Bouvier Kennedy. Mając 34 lata, jej mąż zostaje wybrany na Prezydenta Stanów Zjednoczonych i od tamtej pory staje się jedną z najbardziej rozpoznawalnych kobiet na świecie. Niestety pod koniec listopada 1963 jej życie przewraca się o 180 stopni. Podczas podróży wyborczej do Dallas, jej mąż John F. Kennedy ginie w wyniku zamachu. Film w pewien sposób relacjonuje życie Jacqueline przed i zaraz po tym tragicznym wydarzeniu.

3/ Miłość i inne komplikacje

Emilia jest młodą, ambitną prawniczką. W pewnym momencie wdaje się w romans z żonatym mężczyzną Jackiem. Życie zakochanych diametralnie się zmienia, gdy okazuje się, że dziewczyna, w której rolę wcieliła się Portman jest w ciąży. Jack postanawia rozstać się z żoną. Jednakże, kilka dni po porodzie, ich nowonarodzone dziecko umiera. Jack i Emilia przechodzą kryzys związany ze stratą oraz obydwoje muszą uporządkować wszystkie sprawy wynikające z poprzedniego związku mężczyzny. 

4/ Czarny łabędź

Balerina Nina, w którą wcieliła się Natalie Portman występuje w nowojorskich teatrach. Pewnego razu trafia jej się świetna zawodowa propozycja, gdyż dyrektor teatru postanawia zastapić kimś nowym primabalerinę, która do tej pory grała w jednym z najsłynniejszych przedstawień baletowych –  “Jeziorze Łabędzim”. Jako pierwsza do nowej roli została wytypowana Nina, jednak w międzyczasie pojawia się nowa, bardzo zdolna tancerka Lily, która staje się jej konkurencją.

5/ Opowieść o miłości i mroku

To ekranizacja powieści autobiograficznej, która pokazuje życie jednego z najwybitniejszych pisarzy XXI wieku – Amosa Oza. W filmie ukazane jest również dzieciństwo przyszłego pisarza. Matka chłopca – Fani, którą gra Natalie jest nieszczęśliwa w związku z jego ojcem. Kobieta szuka odskoczni od szarej, otaczającej jej rzeczywistości i dzięki swojej wyobraźni opowiada synowi rozmaite opowieści, które przenikają się pomiędzy rzeczywistością, a światem snów. Z czasem opowieści stają się coraz bardziej niezrozumiałe i coraz bardziej przypominają otaczający ich świat.

 

_______