Jak prowadzić zdrowszy tryb życia? 5 nawyków, które w tym pomogą - issue27.pl
 • TRENDY  • Jak prowadzić zdrowszy tryb życia? 5 nawyków, które w tym pomogą

Jak prowadzić zdrowszy tryb życia? 5 nawyków, które w tym pomogą

Wiele z nas nie raz już próbowało diet, czy bardzo popularnych ostatnio detoksów sokowych. Nagłówki magazynów i reklamy takich zabiegów obiecują zwalające z nóg efekty wspomnianych kuracji. Żyjemy w czasach, gdzie przywiązuje się dużą wagę na efekcie natychmiastowych, więc chwilowe spadki wagi po weekendowym detoksie bardzo cieszą nie zastanawiając się nad znaczeniem całego procesu.  To niezwykle popularne ostatnio słowo oznacza pozbycie się toksycznych cząsteczek z organizmu, które są przyswajane przez organizm na przykład ze źródeł zewnętrznych. Większość tych szkodliwych składników przekształca się i zostaje wydalona dzięki„ systemowi detoksykacji w organizmie. Wniosek jest taki, że w ludzkim organizmie takie “oczyszczenie:” dokonuje się samoczynnie. 

Według ekspertów, trzydniowa dieta lub zabiegi wellness nie są sposobem na detoksykację. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest traktowanie swojego ciała na codzień w sposób, który na dłuższą metę wesprze system detoksykacji organizmu. Dlatego poniżej przygotowałyśmy 5 nawyków, dzięki którym detoksy i diety oczyszczające puścisz w niepamięć. 

1/ Zielony kolor w menu

W tym punkcie chyba nie będzie zaskoczenia, to co jesz ma znaczenie. Nic dziwnego: liczy się to, co jesz. Jednak nie powinniśmy  skupiać się na eliminacji pewnych grup żywności lub ograniczaniu tego, co można jeść, a czego nie. Taka postawa prowadzi najczęściej do obżarstwa lub niezdrowego związku z jedzeniem. Zamiast tego lepiej jest się skupić na dodaniu do dziennego manu większej ilości owoców i warzyw. To właśnie one wspierają naturalny proces detoksykacji organizmu. Szczególnie korzystnie działają warzywa liściaste, więc starajmy się je spożywać do co najmniej dwóch posiłków dziennie. 

2/ Pamiętaj o wodzie

Pijmy więcej wody i dbajmy o nawodnienie, ponieważ woda ułatwia nerkom wypłukiwanie toksyn.  Jeden z głównych sposobów pozbycia się tych szkodliwych związków jest – tak, zgadliście – nasz mocz. Więc tylko wspomaganie wypłukiwania toksyn nerki, ale także sprawiaj, że część nawodniono utrwalenie dzieci, co oznacza, że ​​chcesz, aby zrobić więcej toksyn (więc myślę, że to nie odznaka, że ​​wytrzymasz możesz godzinny lot? ). Odstaw herbaty oraz soki detoksynujące. Wszystko, czego potrzebujemy dla dobra zdrowia to właśnie ta “staromodna” wodna.

3/ Postaw na produkty organiczne

Aby zadbać o organizm jeszcze bardziej, postawmy na jedzenie organiczne. Idąc na obiad lub kolację do restauracji można zapytać kelnera o listę ekologicznych produktów ekologicznych. Jeśli podczas robienia zakupów zastanawiamy nad tym się, jaki rodzaj artykułów  kupić, to w miarę możliwości rozważmy wybór produktów ekologicznych. Taka opcja pomoże uniknąć wielu herbicydów, pestycydów i innych hormonów, które przyczyniają się do powstawania toksycznych odpadów.

4/ Codziennie się ruszaj

Ćwiczenia są dobre, ponieważ pomagają utrzymać formę, nastrój i dobre samopoczucie. Jeśli jednak, by zacząć regularnie się ruszać potrzebujecie więcej powodów, to warto wiedzieć, że pocenie się jest kolejną formą detoksykacji, którą ciało naturalnie wykonuje samodzielnie. Ćwiczenia wspomagają krążenie limfatyczne i pot , są one kluczowe dla procesu detoksykacji organizmu.  Układ limfatyczny jest kolejną ważną częścią procesu oczyszczania organizmu.  

5/ Wprowadzaj zmiany w swoim otoczeniu

Oprócz tego, że po prostu pomagamy swojemu ciału być ogólnie zdrowym, po to by mogło dobrze funkcjonować, to możemy również wprowadzić pewne zmiany w naszym otoczeniu, aby uniknąć narażenia na toksyny. Styczność z wieloma z nich jest nieunikniona – szczególnie w naszym współczesnym świecie. Jednak warto pamiętać o tym, że tam gdzie jest to możliwe warto dokonywać modyfikacji. Są one nie tylko lepsze, ponieważ zmniejszają narażenie organizmu na toksyny, ale są również lepsze dla planety. Istnieje wiele różnych sposobów na zmniejszenie narażenia na szkodliwe składniki w życiu codziennym. Przykładem może być filtrowanie powietrza w domu lub używanie nietoksycznych/czystych kosmetyków, przyborów toaletowych, czy produktów do prania.