Romantyczne filmy, idealne na wiosenny weekend - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • Romantyczne filmy, idealne na wiosenny weekend

Romantyczne filmy, idealne na wiosenny weekend

 

Relaks na świeżym powietrzu w ciągu dnia, a wieczorem przyjemny i romantyczny seans we dwoje – brzmi jak idealny plan na weekend! Jeśli zastanawiasz się, jakie filmy najlepiej sprawdzą się na taką okoliczność, przeskroluj artykuł w dół i zaskocz swoją druga połówkę wyborem.

1.Casablanca

Prawdziwa gratka dla miłośników starego kina lub dla tych, który pragną poznać prawdziwe perełki kinematografii. Ten wojenny romans udowadnia, że tylko miłość może przetrwać próbę czasu. W dodatku, Casablanca robi to, na co większość romantycznych filmów nigdy się nie odważy się zrobić, rezygnuje z „typowego” szczęśliwego zakończenia.

TMC

2.Duma i uprzedzenie

Miłość nigdy nie jest prosta w narracji Jane Austen. Ten klasyk przedstawia losy bohaterów z angielskich wyższych sfer. Poznajemy ich życie na przełomie XVIII i XIX wieku. Silnym miłosnym wątkiem jest relacja nielubianego pana Darcyego oraz Elizabeth Bennet. W rolach głównych Keira Knightley i Matthew Macfadyen.

newsweek

3.Rzymskie wakacje

Rola Audrey Hepburn w Śniadaniu u Tiffany’ego sprawiła, że film stał się fenomenem. Jednak dzięki reżyserowi Williamowi Wylerowi kolacja i jazda na Vespie w Rzymie stały się elementem kultury. Jeśli poszukujesz inspiracji na letni wyjazd we dwoje, to ta romantyczna historia będzie dobrym wyborem. 

4.Zakochany bez pamięci

Bohater filmu, Joel (w tej roli Jim Carrey) przechodzi procedurę mającą na celu trwałe wymazanie wszelkich wspomnień o swojej Clementine (Kate Winslet). Zostaje zalany ich wspólnymi wspomnieniami i musi zdecydować, czy miłość przeważa nad bólem.

5.Pokuta

Młodzieńczy romans Robby’ego i Cecilii w czasie wojny. On syn gospodyni, ona córka, pochodząca z zamożnej rodziny. Ta dwójka przeżywa intensywną, trudną miłość w brutalnych czasach.

6.Tamte dni, tamte noce

Luca Guadagnino przedstawia adaptację powieści André Acimana o tym samym tytule, opowiadającą o pierwszej miłości 17-latka. Erotyczny sen w środku lata, rozwijający się romans Elio i Olivera to przyjemny i głęboki film z cudownym, włoskim klimatem w tle.

7.Jestem miłością

Kolejna piękna produkcja Luca Guadagnino. Tym razem jednak główną rolę odgrywa Tilda Swinton. Aktorka wciela się w postać Emmy, której stłumione pragnienie budzi się, gdy poznaje młodego szefa kuchni we Włoszech…